Berisha: Edi Rama dhe PS drejt rrokullisjes më të thellë që nxjerr çdo sondazh

Berisha: Edi Rama dhe PS drejt rrokullisjes më të thellë që nxjerr çdo sondazh

22:00, 01/03/2021
A+ Aa A-

NĂ« lidhje direkte me Çim Peka Live, ish-kryeministri Berisha duke komentuar sondazhin e ‘Flame Tree Advisors’ qĂ« u publikuar nĂ« Syri Tv, u shpreh ndĂ«r tĂ« tjera se pavarĂ«sisht se nuk u beson sondazheve, ajo qĂ« shikon Ă«shtĂ« fryma qĂ« i krijon bindjen se Rama Ă«shtĂ« drejt rrokullisjes.

‘Sigurisht e ndoqa sondazhin. NĂ« tĂ«rĂ«si unĂ« nuk i besoj sondazheve. Ky Ă«shtĂ« qĂ«ndrimi im ndaj tyre. Po mĂ« pyete pĂ«r frymĂ«n ekzistuese, unĂ« mund tĂ« them me bindjen mĂ« tĂ« thellĂ« se rrokullisja e Edi RamĂ«s dhe PartisĂ« Socialiste do tĂ« jete qartĂ«sisht mĂ« e madhe se çka treguar deri mĂ« sot çdo sondazh i bĂ«rĂ«. Edi Rama Ă«shtĂ« duke u shpĂ«rbĂ«rĂ«. Fushata zgjedhore dhe parazgjedhore janĂ« kohĂ«ra reflektimesh dhe shqiptarĂ«t shikojnĂ« pas 8 vitesh se ndihen tĂ« mashtruar mĂ« shumĂ« se kurrĂ« pĂ«rveç kohĂ«s sĂ« diktaturĂ«s. NdjejnĂ« se qeverisen nga njĂ« kryeministĂ«r qĂ« i rrĂ«noi ata. Kishte njĂ« treguar nĂ« studim, ku 41 pĂ«rqind shpreheshin se ekonomia Ă«shtĂ« rrĂ«nuar. Kas njĂ« tjetĂ«r tregues tĂ« BankĂ«s BotĂ«rore ku 47 pĂ«rqind e shqiptarĂ«ve janĂ« nĂ« varfĂ«ri relative. Pra po vlon varfĂ«ria nĂ« tĂ« gjithĂ« vendin.

Qarku i Kukësit është 2.6 përqind nën nivelin e vitit 2013.

Shkodra gjatë 8 viteve është rritur me 2 përqind. Dhe janë larguar prej saj 36 mijë banorë.

E dini që Shkodra dhe Vlora janë vrasëset e bizneseve. Vlora nga bandat dhe klanet e Qeverisë.

Sot kemi një kryeministër që u pasurua 16 herë në 8 vite, pa përfshirë sarajet.

Të të sulmojë OSBE tjeteru të të thotë që ke vjedhur 200 milion euro dhe të heshtësh kjo është gjëja më e rëndë që ka ndodhur.

Tjetra është bllokimi për rrugën për integrimin në Bashkimin Evropian.

Janë vdekjet më të larta në Evropë pas Perusë.

Rama përfundoi duket pyetur shqiptarin a jam unë gomari, meqenëse gomari është kafshë pune. Edhe këtë nuk e di. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco