Firmosin marrëveshjen/ PD dhe LSI me slogan të kombinuar

Firmosin marrëveshjen/ PD dhe LSI me slogan të kombinuar

09:49, 01/03/2021
A+ Aa A-

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim firmosin sot marrëveshjen e koalicionit për zgjedhjet e 25 prillit.

Në orën 10:00 pritet që të takohen krerët e dy partive, Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi, që të firmosin marrëveshjen.

Pak para takimit është zbuluar edhe slogani i kombinuar, i LSI dhe PD me aleatët e vegjël. “Shqipëria, shtëpia që fiton”, është slogani i opozitës për garën e 25 prillit.

Vetëm pak ditë më parë PD firmosi një tjetër marrëveshje me 13 parti të tjera opozitare duke u regjistruar në KQZ në koalicionin “Partia Demokratike-Aleanca për Ndryshim”, shkronjat nistore të koalicionit “PD-AN”.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Noni01/03/2021 10:25

Bravo PD , bravo LSI ! Bravo Z. Basha , bravo Z. Kryemadhi . Perpara per nje drite jeshile per shqiptaret dhe Shqiperin .

Shto koment

Denonco