Rama poston tjetër video 3D pa afat: Ja hekurudha Tiranë-Durrës

Rama poston tjetër video 3D pa afat: Ja hekurudha Tiranë-Durrës

09:04, 01/03/2021
A+ Aa A-

Kreu i ekzekutivit nuk i ndal projektet 3D.

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar nisjen e shpejtë të ndërtimit të hekurudhës Tiranë-Rinas-Durrës, ndonëse nuk jep një afat për përfundimin e saj. 

Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, Rama ka publikuar pamjet që pritet të marrë kjo linjë hekurudhore, si dhe shumën që pritet të investohet: 90. 45 milionë euro.

“Mirëmëngjes dhe me hekurudhën e re Tiranë-Rinas-Durrës, që më në fund do të nisë nga ndërtimi pas finalizimit të një pune disavjeçare me Bankën Europiane për Rindërtim e Zhvillim, ju uroj një javë të mbarë”, – shkruan kreu i qeverisë krahas videos.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari01/03/2021 12:11

HAHAHAHAAAAA!! CFARE GALLATE QË PASKA ME SATRAPIN E SURRELIT NË KOHËRA FUSHATE!!!! ORE GOMAR (VETË KE THËNË QË JE GOMAR)!! PO ÇFARË I KE KËTO GOMARLLËQE 3-D??? PO PSE NUK E BËRE KËTË HEKURUDHË KËTO 8-VITE SUNDIM!! TË PAKTËN TA KISHE NISUR!! PO AI MULTI-TERMINALI I FAMSHËM I LALI PLEHUT TEK MBIKALIMI I KAMZËS, KU ËSHTË???!!! PO TI, O DERDIMEN I DROGUAR 4-D, NUK PËRMBUSHUR AKOMA ASNJË NGA PREMTIMET E MANDATIT TË PARË, V.K. PREMTIMEVE TË MANDATIT T DYTË, TANI PO TALL BYTHËN ME IDIOTËT TU VOTUES, DHE PO BËN PREMTIME, GENJESHTRA DHE MASHTRIME 3-D PËR MANDATIN E TRETË!!! PO TI O MASHTRUES, AKOMA NUK KE MBARUAR "RRUGËN E ARBRIT", QË KE 8-VJET QË UA PREMTON DIBRANËVE TË SHKRETË, SA HERË QË U SHKON SI LANGO PËR FUSHATA NË PESHKOPI!!! TANI, PA PIKËN E TURPIT DHE PA U SKUQUR E PA U ZVERDHUR FARE, PO U KËRKON SHQIPTARËVE VOTËN PËR MANDATIN E TRETË, QË TË MBAROSH ATO "PUNËT" DHE HAJDUTLLËQET E LËNA NË MES NË DY MANDATET E PARA!!! PASTAJ NË ZGJEDHJET E 2025 DO TË KËRKOSH MANDATIN E KATËRT PËR TË MBYLLUR PREMTIMET E 3 MANDATEVE TË PARA, E KËSHTU ME RADHË, DERI SA TË VDESËSH NË KOLLTUKUN E KRYEMINISTRIT!!! PO PSE KAQ BUDALLENJ I DI SHQIPTARËT TI O TRUSHKULUR?!! SHQIPTARËT MEZI PO TË DUROJNË DHE MEZI PO E PRESIN 25 PRILLIN, QË TË TË QËRROJNË PËRFUNDIMISHT ME VOTË, SEPSE KE 8 VJET QË PO NAE NXIN JETËN!!! POR TI DHE NARKO-BANDA JOTE KRIMINALE KENI NJË HALL SHUMË TË MADH, KENI VËRTETË NJË HALL KOKE, PSE JU DUHET MANDATI I TRETË: O PËRSËRI SI SUNDIMTARË TË GJITHËPUSHTETSHËM, O NË BURG PRAPA HEKURAVE, PËR ZULLUMET QË I KENI BËRË KËTIJ VENDI!!

Noni01/03/2021 10:20

Per 8 vjet rrjesht , kryeministri dhe banda kriminale e rilindjes , shetiten me avione e elikoptera , qark Shqiperis e mbare botes , Duke vjedhur , Duke ngrene , Duke pire e Duke bere qejf , sa dhe si deshen . Ndersa tani , si cdo here , ne prag fushate , me propaganden e tyre te ndyre , shtetisin popullin me trena imagjinare , Tirane -Rinas-Dures . Prite o popull se po te vjen Edi me tren ke shpia ! Por , si fillim , para fushate , Lal haleja , do t' ju sjelle ke shpia , nga nje qese me m*tin e > te Edit , mbasi as per buke nuk ka lene para per popullin .

t01/03/2021 10:09

Per ate hekurudhe qofshin te mallkuara te gjitha qeverite qe per 30vjet nuk zgjidhen kete problem jetik per shqiptatet,kurse ty o i mallkuar super mashtrus i shqiptareve te zençin fytin ty e sorollopit tend parate e vjedhura me ppp se deri tani do ta kishe ndertuar kete hekurudhe

t01/03/2021 10:09

Per ate hekurudhe qofshin te mallkuara te gjitha qeverite qe per 30vjet nuk zgjidhen kete problem jetik per shqiptatet,kurse ty o i mallkuar super mashtrus i shqiptareve te zençin fytin ty e sorollopit tend parate e vjedhura me ppp se deri tani do ta kishe ndertuar kete hekurudhe

Shto koment

Denonco