Dështimet e Ramës, Basha publikon videon: Për shpenzimet e shëndetësisë të fundit në Europë

Dështimet e Ramës, Basha publikon videon: Për shpenzimet e shëndetësisë të fundit në Europë

08:37, 01/03/2021
A+ Aa A-

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka postuar në rrjetet sociale një video ku paraqet sërish një nga dështimet e Edi Ramës gjatë qeverisjes së tij 8 vjeçare .

Cila është renditja e Shqipërisë për shpenzimet e shendetësisë krahasura me vendet e Europës është pyetja e radhës në videon e publikuar.

Dhe përgjigja është se Shqipëria është e fundit në këtë sektor në Europë. Pra një dështim tjetër i Edi Ramës

Ja postimi:

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco