Me fermerët në Kavajë, Duma: Bujqësia, lokomotiva e ekonomisë! Qëllimi jonë, ta industrializojmë

Me fermerët në Kavajë, Duma: Bujqësia, lokomotiva e ekonomisë! Qëllimi jonë, ta industrializojmë

19:24, 27/02/2021
A+ Aa A-

Ish deputetja e Partisë Demokratike Grida Duma është takuar ditën e sotme me fermerë në Luz të Vogël, ku ka theksuar se indrustrializimi i bujqësisë është qëllimi jonë.

‘Është detyrimi jonë të mbështesim dhe fuqizojmë këtë sektorë! Shqipëria nuk ka qenë kurrë kaq mbrapsht sa në këto 8 vite!’, shkruan Duma në Facebook.

Postimi i plotë i Grida Dumës:

Bujqësia është sektori lokomotivë i ekonomisë shqiptare!

Indrustrializimi i bujqësisë është qëllimi jonë.

Është detyrimi jonë të mbështesim dhe fuqizojmë këtë sektorë!

Shqipëria nuk ka qenë kurrë kaq mbrapsht sa në këto 8 vite!

Rininë duhet ta rikthejmë me çdo kusht!

#25Prill #ShqipëriaFiton

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco