Basha poston VIDEON: Gjatë qeverisjes Rama u rritën në mënyrë marramendëse kontratat sekrete

Basha poston VIDEON: Gjatë qeverisjes Rama u rritën në mënyrë marramendëse kontratat sekrete

18:24, 27/02/2021
A+ Aa A-

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka vazhduar të rendisë 100 dështimet e Ramës në 8 vite keqqeverisje.

Ndër këto 100 dështime, Basha i numëron Ramës edhe mosmbajtjen e premtimit për rritje të transparencës dhe llogaridhënënies së qeverisjes.

Në një video të postuar në storyn e tij në instagram Basha shkruan që jo vetëm Rama nuk e mbajti këtë premtim, por gjatë qeverisjes së tij kontratat sekrete janë rritur në mënyrë marramendëse.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Aqif28/02/2021 07:27

A do investigoni, po qe se vini në pushtet? Po i investiguat, kë do çoni në burg specialistët që i kanë detyruar ta bëjnë kontratën sekreste, apk titullarët e institucioneve?!

Shqiptari27/02/2021 19:04

JO 100 DESHTIME, POR 1001 DESHTIME, MASHTRIME, PALACOLLEQE, QELBESIRELLEQE, GRABITJE DHE POSHTERSIRA! ZEVENDESOJE, RREZOJE, DEMASKOJE DHE DISKREDITOJE SATRAPIN E SURRELIT DHE NARKO-BANDEN E TIJ KRIMINALE ! IMAGJINONI, QE KOSOVA ME NJE EKONOMI TE BRISHTE, ENDE NE REFORMIM DHE AKOMA TE DOBET, E KA BUXHETIN PER VITIN 2021. AQ SA, SIPAS RAPORTEVE ZYRTARE TE KONTROLLIT TE LARTE TE SHTETIT TE SHQIPERISE, SA SHUMA TOTALE QE ESHTE VJEDHUR, ABUZUAR CDO VIT NGA VETE QEVERIA E SATRAPIT TE SURRELIT, QE NGA VITI 2017 DHE DERI NE DITET E SOTME. 2,4 MILIARD EURO ESHTE BUXHETI I KOSOVES PER VITIN 2021. 2,4 MILIARD EURO NE VIT I HUMBASIN BUXHETIT TE SHTETIT SHQIPTAR NEPERMJET VJEDHJEVE, ABUZIMEVE ME PPP, KONCENSIONE, TENDERA, GJOBA KOMBETARE DHE NDERKOMBETARE PER SHKAK TE SHKARKIMEVE ARBITRARE DHE POLITIKE NGA PUNA TE SHUME SPECIALISTEVE DHE PUNONJESVE TE ADMINISTRATES SHTETERORE DHE KOMPANIVE SHTETERORE, NGA PAGESAT E GJOBAVE PER GJYQET E HUMBURA NDERKOMBETARE NGA VETE SATRAPI RAMA DHE LANGOI I TIJ NE BASHKINE E TIRANES! PERVEÇ 2.4 MILIARD EUROVE TE VJEDHURA, SHTO EDHE 1.2 MILIARD EURO TE MUNGUARA NGA ABUZIMET NE DOGANA DHE TATIME, SHPENZIMET E FRYRA PER MOBILIME ZYRASH, RIKONSTRUKSIONE KOTI GODINASH, ZEVENDESIME TE RRJETEVE KOMPJUTERIKE ABUZIVE PA ASNJE ARSYE, NUMER I FRYRE PUNONJESISH QE RRINE KOT NEPER ZYRA DHE VETEM I BEJNE LIKE SATRAPIT TE SURRELIT, MINISTRESHAVE BYTHEPERDREDHURA DHE LALI PLEHUT! PRA ÇDO VIT BUXHETIT TE SHTETIT SHQIPTAR I HUMBASIN APO ME SAKTE, I VIDHEN RRETH 3.6 MILIARD EURO. KJO MJAFTON PER T'IU PERGJIGJUR PYETJES TINZARE TE RILINDASVE DHE PYETJEVE TE SKEPTIKEVE NDAJ PROGRAMIT TE OPOZITES: KU DO T'I GJEJE PARATE LULZIM BASHA PER TE PERMBUSHUR PREMTIMET DHE PER TE REALIZUAR ME SUKSES PROGRAMIN EKONOMIK??!! PROGRAMI EKONOMIK I OPOZITES KUSHTON 2.5 MILIARD EURO NE VIT. BESOJ SE E KUPTONI KU DO TE GJENDEN PARATE, PERVEC TE ARDHURABE TE DREJTPERDREJTA NGA TAKSAT DHE TATIMET E RREGULLTA SHTETERORE. 3.6 MILIARD EURO CDO VIT VETEM VIDHEN ASHIQARE SOT NGA NARKO-BANDITET E RILINDJES! DHE NE RASTIN ME ABUZIV TE QEVERISE BASHA, EDHE SIKUT TE VIDHET SA GJYSMA E RAMES PERSERI MBETET PER TA PERMBUSHUR PROGRAMIN E BASHES!

Shto koment

Denonco