‘Rilindja lyp vota shtëpi më shtëpi pas orës policore/ Paloka: Do dorëzojmë provat në SPAK

‘Rilindja lyp vota shtëpi më shtëpi pas orës policore/ Paloka: Do dorëzojmë provat në SPAK

18:11, 27/02/2021
A+ Aa A-

Drejtuesi i fushatës së PD-së për qarkun e Durrësit, Edi Paloka ka paralajmëruar një padi në SPAK kundër disa socialistëve që sipas tij po shkojnë nëpër shtëpi pas orës policore për të kërkuar vota.

Paloka thotë se zotërojnë prova që tregojnë sesi njerëzit po merren në punë me kontrata dymujore, gjë e cila ndalohet me ligj. Të gjitha këto prova do t’i dorëzojë në SPAK, deklaroi Paloka për “News 24”.

“Fushata po shkon mirë, ka probleme që lidhen me veprime antiligjore dhe kushtetuese që kanë nisur nga maxhoranca. Po grumbullojmë prova dhe të gjitha do t’i denoncojmë në SPAK. P.sh. janë marrë në punë njerëz me kontrata 2 mujore ndërkohë që kodi e ndalon. Këta persona nuk figurojnë as tek sigurimet shoqërore. Kur vjen ora policore fillojnë dhe dalin këta të rilindjes nëpër shtëpi, për të kapur vota. E kam edhe me fakte me video atë Çelën e Durrësit.

Për ne ka një frymë që është në favor të opozitës. Duhet të jemi të sinqertë që pjesën më të madhe e zë urrejtja dhe mllefi ndaj kësaj qeverie. Shumica e shqiptarëve kërkojnë ndryshim, neve duhet t’ju ofrojmë zgjidhje të problemeve të tyre,” deklaroi Paloka.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari27/02/2021 19:10

PER CFARE MUT SPAK PO THUA O PALOKA!!! KU KA SPAK, KU KA BKH, KU KA SHTET SOT! I GJITHE SHTETI PO PUNON PER PUSHTETIN E SATRAPIT TE SURRELIT! APO E KE FJALEN PER KAS TE ILIR RUSMAJLIT!!! EH MORE SALI BERISHA SA PLEHRA QE MBLODHE TEK PD!!! PATOZET, TOPALLET, MURRIZET, HAJDARET, NGJELAT, E PLOTE, E PLOT PLEHRA TE TJERE, QE KANE QYSH NE 2017 DHE DERI SOT PO I SHERBEJNE ME DEVOTSHMERI, PATURPESISHT DHE IMORALISHT EDVIN RAMES!!! RREZOJENI, ZEVENDESOJENI, DEMASKOJENI DHE DISKREDITOJENI SATRAPIN E SURRELIT DHE NARKO-BANDEN E TIJ KRIMINALE ! IMAGJINONI, QE KOSOVA ME NJE EKONOMI TE BRISHTE, ENDE NE REFORMIM DHE AKOMA TE DOBET, E KA BUXHETIN PER VITIN 2021. AQ SA, SIPAS RAPORTEVE ZYRTARE TE KONTROLLIT TE LARTE TE SHTETIT TE SHQIPERISE, SA SHUMA TOTALE QE ESHTE VJEDHUR, ABUZUAR CDO VIT NGA VETE QEVERIA E SATRAPIT TE SURRELIT, QE NGA VITI 2017 DHE DERI NE DITET E SOTME. 2,4 MILIARD EURO ESHTE BUXHETI I KOSOVES PER VITIN 2021. 2,4 MILIARD EURO NE VIT I HUMBASIN BUXHETIT TE SHTETIT SHQIPTAR NEPERMJET VJEDHJEVE, ABUZIMEVE ME PPP, KONCENSIONE, TENDERA, GJOBA KOMBETARE DHE NDERKOMBETARE PER SHKAK TE SHKARKIMEVE ARBITRARE DHE POLITIKE NGA PUNA TE SHUME SPECIALISTEVE DHE PUNONJESVE TE ADMINISTRATES SHTETERORE DHE KOMPANIVE SHTETERORE, NGA PAGESAT E GJOBAVE PER GJYQET E HUMBURA NDERKOMBETARE NGA VETE SATRAPI RAMA DHE LANGOI I TIJ NE BASHKINE E TIRANES! PERVEÇ 2.4 MILIARD EUROVE TE VJEDHURA, SHTO EDHE 1.2 MILIARD EURO TE MUNGUARA NGA ABUZIMET NE DOGANA DHE TATIME, SHPENZIMET E FRYRA PER MOBILIME ZYRASH, RIKONSTRUKSIONE KOTI GODINASH, ZEVENDESIME TE RRJETEVE KOMPJUTERIKE ABUZIVE PA ASNJE ARSYE, NUMER I FRYRE PUNONJESISH QE RRINE KOT NEPER ZYRA DHE VETEM I BEJNE LIKE SATRAPIT TE SURRELIT, MINISTRESHAVE BYTHEPERDREDHURA DHE LALI PLEHUT! PRA ÇDO VIT BUXHETIT TE SHTETIT SHQIPTAR I HUMBASIN APO ME SAKTE, I VIDHEN RRETH 3.6 MILIARD EURO. KJO MJAFTON PER T'IU PERGJIGJUR PYETJES TINZARE TE RILINDASVE DHE PYETJEVE TE SKEPTIKEVE NDAJ PROGRAMIT TE OPOZITES: KU DO T'I GJEJE PARATE LULZIM BASHA PER TE PERMBUSHUR PREMTIMET DHE PER TE REALIZUAR ME SUKSES PROGRAMIN EKONOMIK??!! PROGRAMI EKONOMIK I OPOZITES KUSHTON 2.5 MILIARD EURO NE VIT. BESOJ SE E KUPTONI KU DO TE GJENDEN PARATE, PERVEC TE ARDHURABE TE DREJTPERDREJTA NGA TAKSAT DHE TATIMET E RREGULLTA SHTETERORE. 3.6 MILIARD EURO CDO VIT VETEM VIDHEN ASHIQARE SOT NGA NARKO-BANDITET E RILINDJES! DHE NE RASTIN ME ABUZIV TE QEVERISE BASHA, EDHE SIKUT TE VIDHET SA GJYSMA E RAMES PERSERI MBETET PER TA PERMBUSHUR PROGRAMIN E BASHES!

Pa emer27/02/2021 18:58

SPAK fillon hetimet me 31 Qershor se eshte ngarkuar shume Fajin e ka Saliu Por tani ka filluar ta kete edhe Meta Te mbajte e jotja se per Spak nuk do kishte parlament me 122 deputete

Shto koment

Denonco