'Rimbursim 5% të vlerës së shpenzimeve': Kryemadhi shpjegon programin e LSI

'Rimbursim 5% të vlerës së shpenzimeve': Kryemadhi shpjegon programin e LSI

08:37, 26/02/2021
A+ Aa A-

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka shpjeguar me qartësi sot se do të ndikojë në ekonominë e familjeve shqiptare, programi i LSI-së për rimbursimin 5% të vlerës së shpenzimeve.

“Edhe ata që sot e kanë një punë, pothuajse të gjithë pagën e tyre e çojnë për ushqime, veshje dhe shërbime, - shkroi Kryemadhi në Fb. -  Të ardhurat janë të pamjaftueshme për të përballuar koston e lartë të jetesës.

Ne e dimë se qytetarët kanë nevojë për ndihmë të shpejtë, ndaj me programin e LSI-së për rimbursimin 5% të vlerës së shpenzimeve, teksa formalizojmë së bashku ekonominë, do të sjellim më shumë të ardhura në xhepat e shqiptarëve. Sa më i lartë shpenzimi, aq më e lartë vlera e kthimit."

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Vendi yne 26/02/2021 12:57

Tallje.Mashtrime elektorale.U keputen ne mendere me 5 perqind.Parti prone private.Parti hajdute.Parti mashtruese.Kjo parti e solli ne pushtet Ramen

Kopetenti i Vlores26/02/2021 09:25

Me 2% te votave te shqiptareve, shume gjera do te besh moj ndrikull

Shto koment

Denonco