Basha zbardh takimi me ambasadoren e SHBA, Yuri Kim

Basha zbardh takimi me ambasadoren e SHBA, Yuri Kim

15:49, 25/02/2021
A+ Aa A-

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka zbardhur detaje nga takimi me ambasadoren e SHBA, Yuri Kim.

Me një mesazh në Twitter, Basha shkruan se ka ndarë me ambasadoren planin e PD për një Shqipëri më të mirë dhe për mbështetjen dhe bashkëpunimin e fortë me SHBA.

Mesazhi në Twitter i Lulzim Bashës:

Kënaqësi e veçantë të takohesha sot me ambasadoren e ShBA-ve, znj Yuri Kim.

Ndava me të planin e Partisë Demokratike për Shqipërinë dhe nevojën për mbështetjen dhe bashkëpunimin e fortë  amerikan, për të përshpejtuar zhvillimin ekonomik, tërhequr investimet amerikane dhe fuqizuar luftën kundër krimit dhe korrupsionit,.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Buki25/02/2021 19:27

Cfare eshte ky vasalitet ndaj ambassadoreve. A jeni shtet apo protektorat

Shto koment

Denonco