Braimllari: Korça sot vuan monopolin e oligarkisë

Braimllari: Korça sot vuan monopolin e oligarkisë

14:52, 25/02/2021
A+ Aa A-

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së Endrit Braimllari deklaron se sot Korça vuan monopolin e oligarkisë, duke theksuar se të rinjtë korçarë meritojnë vlerësim dhe përfaqësim.

Sipas tij, pas 25 prillit ka vetëm ndëshkim popullor për oligarkinë.

“Korça sot vuan monopolin e oligarkisĂ« dhe pushtetit personal tĂ« Niko Peleshit nĂ« kurriz tĂ« qytetarĂ«ve tĂ« ndershĂ«m.

Të rinjtë korçarë meritojnë vlerësim dhe përfaqësim. Përfaqësuesit e klanit të plehrave në Korçë do të marrin goditjen përfundimtare nga të rinjtë Korçarë.

Të bëjnë kujdes se goditja popullore do të jetë e pamëshirshme dhe nuk ka më makinacion politik që do mund ti shpëtojë.

Pas 25 Prillit, ka vetĂ«m ndĂ«shkim popullor pĂ«r oligarkinĂ« dhe pĂ«r ato tĂ« cilĂ«t abuzojnĂ« me qytetarĂ«t. #shqipĂ«ria_shtĂ«pia_juaj????????”, deklaron ai.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco