VIDEO/ Basha: Do ulim faturën e energjisë elektrike për 70% të familjeve shqiptare

VIDEO/ Basha: Do ulim faturën e energjisë elektrike për 70% të familjeve shqiptare

18:51, 24/02/2021
A+ Aa A-

Ditën e sotme, Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka paraqitur para shqiptarëve programin e tij për energjinë elektrike, duke premtuar uljen e faturës për 70% të familjeve shqiptare.

Sipas Bashës kjo do arrihet nëpërmjet një sistemi faturimi me dy fasha dhe duke ulur çmimin e energjisë për familjet që konsumojnë deri në 300 kW/orë në muaj.

Postimi i plotë i Lulzim Bashës:

Ne do të ulim faturën e energjisë elektrike për 70% të familjeve shqiptare, duke ngritur një sistem faturimi me dy fasha dhe duke ulur çmimin e energjisë për familjet që konsumojnë deri në 300 kW/orë në muaj. Liberalizojmë tregun dhe ngremë bursën e energjisë. #SHQIPERIAFITON

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco