100 dështimet/ Basha: Rama premtoi poltika të përgjjegjshme fiskale,  600 mln euro borxh të humbura nga vendimet e gjykatave

100 dështimet/ Basha: Rama premtoi poltika të përgjjegjshme fiskale, 600 mln euro borxh të humbura nga vendimet e gjykatave

18:37, 24/02/2021
A+ Aa A-

59 ditë nga mbajtja e zgjedhjeve të 25 prillit, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në vazhdën e  100 dështimeve të Ramës në 8 vite, është ndalur edhe te premtimi i këtij të fundit se do qeverisë përmes politikash të përgjegjshme fiskale.

Rama premtoi se do të qeverisë përmes politikash të përgjegjshme fiskale?

Përgjigja për Bashën është Jo, ndërkohë që shteti sot ka 600 milion euro borxh bizneseve, të larguarve nga puna dhe nga arbitrazhet e humbura.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco