‘Ulja e taksës në 9%’, Basha: Çlirim i jashtëzakonshëm për sipërmarrjet private! Më shumë vende të reja pune

‘Ulja e taksës në 9%’, Basha: Çlirim i jashtëzakonshëm për sipërmarrjet private! Më shumë vende të reja pune

18:49, 23/02/2021
A+ Aa A-

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka shpjeguar përfitimet e uljes së taksës nga 15 në 9%, duke e quajtur një çlirim i jashtëzakonshëm për financat e sipërmarrjes shqiptare.

‘Më shumë para mbeten në duart tuaja që të investoni më shumë, të prodhoni më shumë dhe të hapni më shumë vende të reja pune me paga më të larta’, shkruan Basha në Facebook.

Postimi i plotë i Lulzim Bashës:

Ulja e taksës nga 15 në 9% do të jetë një çlirim i jashtëzakonshëm për financat e sipërmarrjes shqiptare. Më shumë para mbeten në duart tuaja që të investoni më shumë, të prodhoni më shumë dhe të hapni më shumë vende të reja pune me paga më të larta. #SHQIPERIAFITON

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco