Rama: As unë nuk jam i kënaqur, po kalojmë kohë të mallkuara

Rama: As unë nuk jam i kënaqur, po kalojmë kohë të mallkuara

08:59, 22/02/2021
A+ Aa A-

Kryeministri Edi Rama ka nisur këtë të hënë me një video-mesazh, ku shprehet se Partia Socialiste duhet të fitojë mandatin e tretë për të përfunduar të gjitha projektet e nisura.

Mesazhi i plotë i Ramës:

Kemi marrë goditje të rënda dhe jemi përballur me sfida të mëdha.

E di që disa prej jush jeni të pakënaqur që nuk janë përmbushur të gjitha pritshmëritë e këtij mandati të dytë.

As unë s’jam i kënaqur, jo sot, por asnjëherë! Por të mos harrojmë çfarë kemi hequr në çdo hap në këto kohë kaq të mallkuara.
Paga minimale është rritur me një të tretën,plot 36% që nga fillimi i punës nën drejtimin tonë.

Bluzat e bardha dhe mësuesit paguhen sot shumë më mirë.

Taksa për afro 100 mijë biznese të vogla është bërë zero.

Kantieret e ndërtimit janë më të shumtë se asnjëherë tjetër nëpër të gjithë Shqipërinë.

Nga ky janar paga minimale sapo u rrit me 15%.

Ka nisur aplikimi për naftën pa taksa për 70 mijë fermerë të regjistruar.

Pavarësisht krizave reale dhe të thella nga tërmeti deri te pandemia dhe pengesave artificiale e të shumta nga politika, ne kemi vazhduar të shkojmë përpara.

Për të gjithë ata që duan të punojnë, jo të flenë apo të shikojnë me sy hapur ëndrra që i kanë zhgënjyer shqiptarët më shumë se njëherë, nuk ka kohë për pushim.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari22/02/2021 10:43

PO ESHTE SHUME E VERTETE! ASNJE SHQIPTAR NUK DO TA HARROJE KURRE SE CFARE KA HEQUR NGA TY, NGA NARKO-BANDA JOTE E MALLKUAR DHE KRIMINALE "RILINDJA" DHE NGA QEVERISJA JOTE SUNDIMTARE ME NDYRA E PAS 1991!!! ASNJE SHQIPTAR NUK DO TA HARROJE KURRE SE SI ESHTE TALLUR DHE MASHTRUAR NGA TY, NGA NARKO-BANDA JOTE E MALLKUAR DHE KRIMINALE "RILINDJA"! ASNJE SHQIPTAR NUK DO TA HARROJE KURRE SE SI ESHTE VARFERUAR DHE SHKATERRUAR EKONOMIKISHT NGA TY, NGA NARKO-BANDA JOTE E MALLKUAR DHE KRIMINALE "RILINDJA"! ASNJE SHQIPTAR NUK DO TA HARROJE KURRE SE SI AKOMA DHE SOT PO JETOJNE NE VARFERI EKSTREME DHE NEPER CADRA PLASTMASTI DHE NEPER KASOLLE ME KASHTE!!! TI DHE BANDA JOTE KRIMINALE JENI ME TE KENAQURIT, ME TE PASURIT DHE ME TE LUMTURIT NE BOTE, QE SHKONI HANI DHE PINI SI DERRAT DERI TEK NUSRETI NE DUBAI, NDERSA MIJERE FEMIJE PO JETOJNE NEPER KASOLLE, NEPER BALTE, PA NGREN, TE PA VESHUR DHE RRECKOSUR E DUKE NGASHERUAR NE LOT!!! JU KUJTONI SE FEMIJET E SHQIPERISE JETOJNE, GEZOJNE DHE FESOJNE SI GREGET, ZAHOT, REAT DHE KAJANET TUAJ???!!! POPULLI SHQIPTAR MEZI PO E PRET 25 PRILLIN, QE DO T'JU FUNDOSE PERGJITHMONE!! POSHTE MASKARENJTE! POSHTE REGJIMI NAZI-FASHIST I SATRAPIT TE SURRELIT!

Kryeminister rame vucic bergovic cubrollovici 22/02/2021 10:25

Ti je I mallkuar dhe as varr nuk do keni. Mbaje mend Zotrote. Familja juaj do degdiset ne endacake pa kufij. Je kanceri i ketij kombi. Zoti do te te jape hane.

Shto koment

Denonco