VIDEO/ ‘Jam Veteran i Luftës’, 91-vjeçari shkon te Air Albania: Të vaksinohem, edhe unë personalitet jam

VIDEO/ ‘Jam Veteran i Luftës’, 91-vjeçari shkon te Air Albania: Të vaksinohem, edhe unë personalitet jam

09:45, 21/02/2021
A+ Aa A-

Ditën e sotme në stadiumin Air Albania pritet të nis vaksinimi i atyre që kryeministri Rama i cilësoi si personalitete. Por përpara se të nisë vaksinimi i tyre, nga kamera e Faxnews është kapur një episod i pazakontë, ku një qytetar 91-vjeçar shihet në portën e stadiumit dhe kërkon që të hyjë brenda për të bërë injektim.

Ai thotë që është personalitet pasi është Veteran i Luftës. Teksa tenton të hyjë në qendrën e vaksinimit has në barrierën e rojeve të sigurisë të cilët nuk e lejojnë të hyjë pavarësisht se u prezanton kartën e veteranit.

Gazetarja: Sa vjeç jeni ju?

Qytetari: Jam 91-vjeç

Gazetarja: Për çfarë keni ardhu ju zotëri?

Qytetari: Kam ardhur për të bërë vaksinën.

Gazetarja: Nuk ju ka lajmëruar njeri për ta bërë?

Qytetari: Jo, jo!

Gazetarja: Është thënë që do vaksinohen personalitete sot?

Qytetari: Edhe unë personalitet jam, jam veteran i luftës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Troja 24/02/2021 15:01

Po ky me ato brockullat e Enverit jetone qe kishte mbushur qytetet ane e mbane shqiperise me pseudoheronje te atdheut dhe pseudeshmore . Veteran lufte prezandohet?? Sa propagande eshte berre, qe ka aritur te besoje se, ne nje jete tjreter ky ka luftuar . Eshte 91 vjece, do te thote se ka lindur ne 1930. Pranon vete online se kurre ka ikur Zogu mbret, ka qene 10(dhjete) vjece. 1939-1940 Kurre ka luftuar ky qe dikushe i pordhi trute .

Arberi21/02/2021 14:24

Ja spiunat e Enver Hoxhes akoma gjalle nuk i pranon zoti ti marrë se kane bere krime e kane shpirtin e zi. Plak bythqim na rrin me dok veteran lufte, me çin ke luftuar mer delenxhi me mizat

Vendi yne 21/02/2021 13:39

Ky zoteri dhe te gjithe pensionistet Duhet te paret te trajtoheshin me vaksine anti covid.Keta e cliruan dhe ndertuan Shqiperine.Mallkuar qofshin gjithe Politikanet mendere shqyer qe bejne si persona te rendesishem.Mallkuar qofshin dhe ata roje sigurie qe i bejne te fortin ketij zoterie.Kur vjen fjala per rendesi Politikanet jane halera dhe prodhues fekalesh

Noni21/02/2021 12:45

Je vteran i luftes , por nuk ne "personalitet" i komun - ave te droges e te krimit te bandes ne pushtet .

Keli21/02/2021 10:18

Po teseren e 80 lekshit a e ke?????

Shto koment

Denonco