Basha: Më 25 prill alternativa është fare e qartë, o Shqipëria pra shqiptarët, familjet, fëmijët e tyre, o Edi Rama!

Basha: Më 25 prill alternativa është fare e qartë, o Shqipëria pra shqiptarët, familjet, fëmijët e tyre, o Edi Rama!

19:22, 23/01/2021
A+ Aa A-

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, nga emisioni ‘Kjo Javë’ me gazetaren Nisida Tufa, u shpreh ndër të tjera se më 25 prill alternativa është e qartë, o shqiptarët dhe fëmijët e tyre, o Edi Rama.

Lulzim Basha: 25 prilli do të jetë dita kur shqiptarët do të dalin masivisht për të votuar sepse alternativa është fare e qartë, o Shqipëria pra shqiptarët, familjet e tyre, fëmijët e tyre o Edi Rama, nuk ka alternativë tjetër. Në fortë se është Edi Rama atëherë Shqipëria merr fund, Shqipëria zbrazet dhe shqiptarët janë të mençur, shqiptarët janë të vendosur, të gjithë, të gjithë, përfshirë edhe socialistët e zhgënjyer. Ndaj 25 prilli nuk do të jetë dita e Edi Ramës do të jetë dita e Shqipërisë do te jetë dita e shqiptarëve.

Nisida Tufa: Po për elektoratin gri si do ta thithni zoti Basha, atë të pavendosurin, ndikoi edhe pjesa e pandemisë edhe nuk..

Lulzim Basha: Unë nuk e ndaj elektoratin, në këtë pikëpamje nuk e ndaj elektoratin, në këtë pikëpamje që sapo ju thashë nuk e ndaj elektoratin sepse njësoj si socialistët apo demokratë kanë vuajtur edhe ata. Natyrisht shpresa, besimi, pritshmëria është që qeveria që do të dalë nga vota e 25 prillit, jo thjesht të bëjë rrotacionin politik por të sjellë ndryshim total në mënyrën e qeverisjes së vendit, dhe këtë do të mundësoj unë, ekipi im dhe programi im.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

opionisti24/01/2021 09:53

te gjitha partite shqiperise dhe kosove i ka hequr nga lista ika dhene udhri amerika dhe nano dhe kurtidhe vilson ameti skender shehu dhe djali enveri

USA 24/01/2021 08:46

SHOKE foli Erdogani PO VJEN ere PORDHE ky jorgani, Edi RAMA TA degjoje , me Subashin MUT NE goje Le te flasin te pellcasin harram paci EDHE Grracin SE spitali do ndertohet I semuri do qerohet duke pallur NGA XHAMIA NUK na duhet me shtepia, ERDOGAN MBAN ere SHQIPERIA, shtyhuni DHE qihuni katundare DHE lopare QE NGA lushnja NE mbrostar !!

Vendi yne 23/01/2021 20:27

O Basha pse nuk e ngre popullin kundra Veliajt?E mbyti Tiranen me taksa per te pasuruar veten dhe Ndrageten.Taksa kot e me kot.Si mundet nje hale si Veliaj te talli menderen me popullin.Ngrihu o popull dhe kerko te drejtat e tua

Shto koment

Denonco