Zgjedhjet e 25 prillit/ Basha: Do garoj në qytetin e Tiranës

Zgjedhjet e 25 prillit/ Basha: Do garoj në qytetin e Tiranës

18:18, 23/01/2021
A+ Aa A-

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, nga emisioni ‘Kjo javë’ e gazetares Nisida Tufa në News 24 ka zbardhur edhe qytetin ku do të garojë në zgjedhjet e 25 prillit.

‘Tirana më ka besuar për herë të parë përfaqësimin si deputet. Më ka besuar drejtimin si kryebashkiak dhe unë do të garoj në qytetin e Tiranës.

Kur mbi 80% duan ndryshim, padiskutim në këtë përqindje të madhe ka dhe shumë socialistë’

Basha u ndal edhe te procesi i emërimit të koordinatorëve.

‘Procesi i emërimit të koordinatorëve po ndodh me konsultim me gjithë bazën e anëtarësisë.

Janë vendimet e kryesisë dhe të Këshilllit Kombëtar ato që do të finalizojnë listën tonë.

Lista e Partisë Demokratike në këto zgjedhje do të jetë një listë konkurruese por e pakonkurrueshme me kundërshtarin tonë politik sa i përket integritetit, aftësive, përvojës por, dhe risive  dhe energjisë për t'u përballur me të keqen për të triumfuar mbi të keqen.

Unë do të jem i pari kryeministër që nuk është arsimuar në komunizëm, që është rritur dhe brumosur me një model perëndimor të formimit, që beson në vlerat fondamentale të shoqërive të lira.’

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco