Rrëshqet Veliaj/ Akuzon Antimafien Italiane se po përfshihet në fushatë kundër tij

Rrëshqet Veliaj/ Akuzon Antimafien Italiane se po përfshihet në fushatë kundër tij

13:41, 23/01/2021
A+ Aa A-

Erion Veliaj ka reaguar për herë të parë për përgjimet e Antimafies ndaj  “Ndragheta-s” në Itali, ku del edhe roli i tij për pastrimin e qindra milion eurove nëpërmjet ndërtimit të kullave në kryeqytetin shqiptar kundrejt një ryshfeti 20%.

Por ashtu siç është mësuar që të reagojë ndaj denoncimeve të mediave dhe opozitës në Shqipëri, ai edhe këtë herë është përpjekur që nëpërmjet batutave bajate ta sfumojë rëndësinë e këtij skandali të paprecedentë.

Erion Veliaj duket se mendon se ata që e dëgjonin në një sallë në Rogozhinë janë aq budallenj sa të mendojnë se një nga institucionet më me reputacion në botë kundër krimit të organizuar siç është Antimafia Italiane, të jetë përfshirë kundër “Lali Erit” në fushatën elektorale për zgjedhjet e 25 prillit.

Kështu Veliaj në vetëm një fjali-shpjegim nuk ka përmendur fare faktin që hetimin ku i ka dalë emri është kryer në Itali nga Antimafia Italiane dhe jo nga opozita këtu, por është përpjekur që ta banalizojë përgjimin duke e quajtur “çudira fushate”  

“Do dëgjoni në këtë fushatë çudira. Do dalin që kemi qenë shokë në çerdhe me Eskobarin. Përça dhe sundo ka qenë strategjia e Saliut. I funksionoi në vitet ‘90”, habiti Veliaj me alibinë e tij të trashë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Vendi yne 23/01/2021 20:59

I paskan bere dem fiqte.Ja paskan bere mendjen marmalate.O mendere shqyer antimafia nuk ta ferkon menderen se ti ashtu je mesuar.Antimafia ta ferkon por me gjethe fiku.Do ta marresh dhe ti ate qe meriton se ke bere zullume ne kete popull.

Vendi yne 23/01/2021 20:58

I paskan bere dem fiqte.Ja paskan bere mendjen marmalate.O mendere shqyer antimafia nuk ta ferkon menderen se ti ashtu je mesuar.Antimafia ta ferkon por me gjethe fiku.Do ta marresh dhe ti ate qe meriton se ke bere zullume ne kete popull.

Gjergji23/01/2021 15:05

Te fala mami kurves

....23/01/2021 14:33

Qen bir qeni ky Veliaj!!!! Nuk e di mese do vi nje here dita te haje MUT

Shqiptari23/01/2021 14:29

DO TA HASH TE SAT'EME KETE RADHE, O PLEHRA I MUTIT!! NUK KE SE NGA SHPETON DOT!! JO VETEM MAMIN, POR EDHE GRUAN TE SHESESH, KETE RADHE NUK SHPETON DOT!! NUK E KA PROKUROR FUSHA CESHTJEN TENDE KETE RADHE!! KETE RADHE T'I KANE MBERTHYER MIRE KOQEN ME PINCA!!! POSHTE NARKO-BANDA MAFIOZE HAJDUTE DHE KRIMINALE "RILINDJA"!!! As mos shpresoni qe ky SPAK, qe eshte sot, te nxjerre ndonje gje!!! Ata jane kembe e koke vegla te Rames! Mos u lodhni kot ju te opozites sot! Neser kur te vini ne pushtet shkrijeni kete SPAK komplet, te mos kete asnje shqiptar, sepse jane si virusa, infektojne gjithcka dhe zevendesojini vetem me prokurore dhe hetues te huaj!! Ata te SPAK duhen shkarkuar qe te gjithe dhe duhen arrestuar per shperdorim detyre, bashkepunim ne krim, fshehje dhe mbrojtje te krimit dhe krimineleve!!! Ky SPAK qe eshte sot nuk ia vlen, ata jane pjese dhe bashkepunetore te krimineleve ne pushtet, me pushtet dhe pa pushtet!!! Ky SPAK e tregoi me vepra dhe me fakte konkrete qe eshte thjesht nje SNUK!

Shto koment

Denonco