Veliaj në përgjimet e ‘Ndraghetas’/ Berisha: Mafia italiane ka futur në xhep narkoqeverinë e Tiranës

Veliaj në përgjimet e ‘Ndraghetas’/ Berisha: Mafia italiane ka futur në xhep narkoqeverinë e Tiranës

22:12, 22/01/2021
A+ Aa A-

Ish-kryeministri Berisha ka reaguar nëpërmjet një shënimi në facebook lidhur mbi skandalin më të fundit të qeverisë Rama, ku në bazë të përgjimeve antimafia, biznesmenë të lidhur me Ndraghetan janë kapur duke biseduar me njëri-tjetrin për takime me kryetarin e Bashkisë, Erion Veliaj, me qëllim që ky i fundit ti favorizojë në ndërtimin e kullave shumëkatëshe në Tiranë, në këmbim të 20 përqindshit të vlerës së ndërtimit.

Berisha shkruan se mafia italiane ka futur në xhep narkoqeverinë e Tiranës.

‘Mafia italiane ka ne xhep narkoqeverine e Tiranes.

Skandali i dites i narkoqeverise se Tiranes.

Miq, mafia italiane ka njerez qe e lidhin direkt me Edvinin dhe Lal Plehun dhe ka projekte per kulla ne Tirane dhe koncesione.

Rregjistrimet e nje grupi prej 35 vetesh te arrestuar nga policia antimafie ne operacionin “Basso Profilo” kane treguar se nderlidhesi  i tyre nje ishpunonjes i Guardia di Financia  i siguron se me ryshfet tek nje minister i siguron te gjitha.

Ata kane patur telefonata dhe kane zhvilluar takime me zyrtare kryesor te bashkise Lal Plehun dhe narkoqeveritar.

Ndiqeni videon dhe lexoni kroniken e gazetarit per kete skandal te ri. Sb’

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Pederi Mero baze 22/01/2021 22:53

Shikoje kur te dale mero gelbaza tani te betohet koken kancerogjene te te birit (nje peder ne Londer) se nuk eshte e vertete. Ay do justifikoje ate qe me e vertete eshte qe mero perdhinon year jemen e tij sesa pranon ramen, velinajn apo te tjere qe I pine gjakun ketij populli

Shto koment

Denonco