Gruaja e Erion Veliajt nuk justifikon banesën 171 metra katrorë/ Këlliçi: Është me fat, jo me inat

Gruaja e Erion Veliajt nuk justifikon banesën 171 metra katrorë/ Këlliçi: Është me fat, jo me inat

20:42, 22/01/2021
A+ Aa A-

Skandalet që rrethojnë kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj, nuk ndalen, edhe pse ato nuk raportohen nga mediat tradicionale.

Së fundmi, mediat italiane dhe ato pak media në Shqipëri kanë publikuar aferën e mafies Ndragheta, e cila pastron paratë e krimit në kullat e Tiranës.

Por ndërkohë në opinionin publik vazhdon të jetë i pranishëm diskutimi për pasurinë e gruas së Veliajt, Ajola Xoxës.

Sipas agjencisë BIRN, gruaja e Veliajt nuk justifikon dot apartamentin 171 metra katrorë.

Në lidhje me këtë lajm ka reaguar edhe kreu i FRPD, Belind Këlliçi.

Është me fat, jo me inat.

Ajola Xoxa, zonja e parë e Tiranës, ka kursyer mjaftueshëm për të blerë një apartament 171 ? dhe verandë 19 ?, me vlerë 88641 euro. Në deklaratat e pasurisë mungojnë të dhënat për burimin e kësaj prone dhe mënyrën se si ajo është paguar.

Ku në Tiranë shiten këto apartamente kaq të lira?!

Me gati 466 euro për metër katror! Na e thuaj ti, Erion.

Shtëpinë e re ta gëzoni! Me këtë rast jepuni formulën çifteve të reja, se si në pak vite punë, kompletohesh me shtëpi.

Shumicës dërrmuese të qytetarëve shqiptarë u duhet një jetë e tërë për të blerë një apartament. Disa bëjnë nga dy punë për të larë kredinë bankare. Disave ua blejnë gratë. Është me fat, jo me inat,” shkruan ai.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari23/01/2021 12:23

Keta te bandes kriminale narko-sorosiane jane te gjithe hajdute, te pacipe, te pamoralshem, te pashpirt dhe te paturpshem, si meshkujt edhe femrat!!! Ata te SPAK duhen shkarkuar qe te gjithe dhe duhen arrestuar per shperdorim detyre, bashkepunim ne krim, fshehje dhe mbrojtje te krimit dhe krimineleve!!! Ky SPAK qe eshte sot nuk ia vlen, ata jane pjese dhe bashkepunetore te krimineleve ne pushtet, me pushtet dhe pa pushtet!!! Ky SPAK e tregoi me vepra dhe me fakte konkrete qe eshte thjesht nje SNUK!

Shto koment

Denonco