20% për një leje ndërtimi në Tiranë/ Rrjeti shpërthen me meme

20% për një leje ndërtimi në Tiranë/ Rrjeti shpërthen me meme

20:31, 22/01/2021
A+ Aa A-

Argumenti kryesor në rrjetet sociale këto orët e fundit është skandali që ka shpërthyer pas publikimit të disa përgjimeve në Itali.

Politikanë të lidhur me mafian e frikshme, Ndragheta, diskutojnë se si të marrin leje ndërtimi për kulla shumëkatëshe në Tiranë.

Mafia italiane pastron paratë në kryeqytetin shqiptar, ndërkohë që sekseri i tyre rezulton një personazh me emrin Niku.

Ajo që bie në sy nga përgjimet është se për të marrë një leje ndërtimi, duhet të paguash 20 përqind të vlerës së investimit.

Rrjetet sociale kanë shpërthyer me meme pas këtij skandali, ndërkohë që media kryesore në vend si zakonisht ka heshtur. Shumica dërrmuese e medieve as nuk e ka përmendur farë këtë ngjarje.

ImageImageImageImageImageImage

Image

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Miku I fikut23/01/2021 08:58

C’rendesi ka kush eshte niku , fiku apo miku????.rendesi ka sa fort punon gjithe partia per te shqyer kete vend . Nga reckamane ne rinine e tyre u pasuruan dhe na u bene shtresa e larte e shoqerise . Nuk e di dhe Nuk besoj te kete drejtesi qe te fundosen keta hajdute te babezitur prandaj Po ikin gjithe te rinj e te moshuar Edhe pse i dhimbshem Largimi nga vendi i tyre. Uroj qe keta plehra ta Paguajne shqyerjen e ketij vendi Edhe ky mjaftimiiiii

Shto koment

Denonco