Berisha: Rama i propozoi Veton Surroit të jetë Ministër i Jashtëm, e anuloi pasi i doli kundër

Berisha: Rama i propozoi Veton Surroit të jetë Ministër i Jashtëm, e anuloi pasi i doli kundër

23:32, 21/01/2021
A+ Aa A-

Ish-kryeministri Berisha ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme në ‘Çim Peka Live’ ku tha se Rama i propozoi Veton Surroit të jetë Ministër i Jashtëm, por e anuloi këtë propozim pasi Surroi I doli kundër  

‘Rugova ia doli të ndërkombëtarizojë deri në Zyrën Ovale çështjen e Kosovës dhe të hedhë bazat e një shteti demokratik dhe për këtë është lider unik.

Ramush Haradinaj ka treguar dinjitet dhe burrëri edhe në detyrë edhe në fatkeqësi.

Kam reaguar me të gjithë mundësitë e mia kundër Ramës dhe Thaçit, sepse donin me çdo kusht që për llogari të Serbisë, të ndanin Kosovën.

Nuk ka pasur përplasje midis Shqipërisë dhe Kosovës para vitit 2013.

Origjina e përplasjes është angazhimi i Ramës për ndryshimin e kufijve të Kosovës

Rama ka urrejtje patologjike nga veriut të Shqipërisë.

Ai i propozoi Veton Surroit të jetë ministër i Jashtëm dhe e anuloi sepse mbajti qëndrim ndaj çështjes së pavarësisë së Kosovës.

Dhe Beogradi tha s’ja fal Vetonit.

Propozimin për Ministër të Jashtëm Rama ja ka bërë Veton Surroit në Dhermi.’

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Vendi yne 22/01/2021 12:42

O Berishe qe ben si bish si zhapiku maj hardhise PD e ke katandise si breket e Vasiliqise.Ti me gabimin tend te pafalshem ja dhe pushtetin ketij superplere dhe tradhetari kombetar.Ne video ishte qarte Ilir Hajdut Meta.E kishe shume te lehte.Por vajte u more me Arrorret ne shkumbin,te kujtohet fjalimi???Dhe Meta si superlavire qe eshte ta shperbleu duke bere koalicion me brekushen.PD e more ti ne qafe,populli kur pa qe edhe ne ate rast nuk u vendos drejtesi e humbi besimin.Keshtu qe tani ti llomotit sa te duash por keta jane produkt i gabimeve tuaja

Shto koment

Denonco