‘Erdogan nuk bën më nëna’/ PS nis fushatën me këngë në Fier

‘Erdogan nuk bën më nëna’/ PS nis fushatën me këngë në Fier

10:34, 21/01/2021
A+ Aa A-

Partia Socialiste e ka nisur fushatën në Fier me zaptimin e një tokë për të ndërtuar një spital turk. Tetë vite nuk u ndërtua asnjë spital në vend, por tashmë qeveria e Edi Ramës pretendon se për tre muaj do të ndërtojë në spital në Fier.

Fushata ka nisur edhe me një këngë dedikuar Erdoganit.

‘Erdogan nuk bën më nëna’, thotë këngëtari i polifonisë, Guri Rrokaj.

JA TEKSTI I KËNGËS

Lajmi bukur mori dhenë, në gjithë botën sot po zjen
Erdogani tha me gojë, Shqipërinë do ta ndihmoj
Shteti turk dhe Ankaraja tregoi dashurinë e saj

Shqipërisë iu gjend pranë, porsi nëna për evlanë

Në Turqi tek gjysmëhëna, Erdogan nuk bën më nëna
Burri i besës që s’të fal, tha të bëhet një spital
Lacin po nge në themel me gjithë lagje krejt po del
Do bëjë spitalin në Fier për të gjithë vilajetin

Ky Rexhep Taip Erdogan Presidenti turk me famë,
Për Shqipërinë do mbesë ikonë, sa more sa malet të rrojë!

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Qytetar24/01/2021 20:29

Ja dhe e cmura Polifornike Labe, e mare ne ruajtje nga UNESCO u perdhunua ne kete fare feje! Turp sa me s'ka.

USA 24/01/2021 08:32

SHQIPERINE e mori lumi SHOKE foli Mao Ce Duni SHQIPERINE e KAM me bese nje fill floku KUSH TA preke do tja. BEJ KEMBET bifteke ... SHOKE foli EDI RAMA NE FIER u be gjama DOLI SEMANI DHE VJOSA VIJNE NGA TURKU DERRA E DOSA NE TE GJITHA DO TI HAME , TURKU NUK UA KA SEVDANE ...MERRINI DHE PIQINI I SHISNI DHE FITONI PARANE ERDOGANI BEN SARANE ...KU??? NE FIER ...BURRAT BILEN S' E KANE ...

Nandi21/01/2021 17:09

E c'vete me keta trapinga!!

Shkodran21/01/2021 17:06

Burra me fund,si ti quajm ndryshe...?

Daj Jaku21/01/2021 14:08

Dum babën! ku na ktheu Edvin Dtama. Një spital dhe një këngë horror në këmbim të 13 mijë km katror det shqiptar "falur" Greqisë (sa gjysma e territorit të Shqipërisë) për të kompensuar detin që greku nuk ja merr dot turkut. Kushedi sa miliardë € i kanë kaluar në llogarinë private të Edvinit në bankën off shore të lindës. Batërdi më antishqitare nuk ka ndodh në histori. O Olivet Kromwell, kalo' një herë nga Shqipëria se duhen prerë disa koka, me sëpatë, në mes të Sheshit Skënderbej.

Muzapopullore 21/01/2021 13:16

Pse eshte kaq e rende kokeboshesia e ketyre synetllinjve qe kendojne shqip? Boshesia ska peshe por kokeboshesia e ketyre eshte plumb. Jetojme kohen e Mustafa Edvin Rames. Skemi pse cuditemi. Qoftelargu eshte ne krye te vendit

Ardian Bejleraj21/01/2021 12:52

Erdogani dije vetem dije ka arrestuar 250 veta sepse donin lirine dhe fjalen e lire o sahan lepires po si munde te duash pushtuesin tende vetem shwiptare nuk jeni ju o qelbesira te ketij vendi. Vdekja po ju pret.

Ardian Bejleraj21/01/2021 12:49

E po skeni per tu bere as njerez dhe as shqiptare. Turp turp dhe vetem turp.

Shqiptari21/01/2021 12:01

HAHAHAAA! CFARE IDIOTESIE FSHATARESKE??!!! AGURI I MALLAKASTRES!!! SIPAS GURIUT DHE BESOJ SIPAS BEKIMIT TE SATRAPIT TE SURRELIT, SHQIPERIA NA QENKA BERE VILAJETI I TURQISE ME SULLTAN ERDOGANIN DHE PASHAIN SATRAPIN E SURRELIT!!! PO SI NUK THE NJE VARG EDHE PER PASHAIN E SURRELIT, O AGUR RROKAJ???!!! PO NJE KENGE PER TIREN E SANATORIUMIT DHE NJE PER MICOTAQIS, PSE NUK E BERE O GURI?? PSE NUK KENI TURP, O INJORANTE!!!

t21/01/2021 11:32

O te q.....derri ça mban me liber shpie o legen

altini21/01/2021 11:13

Kaq prapa sa jemi, prej stergjysherve te Erdoganit e kemi. Dikur populli bente kenge per trimat qe binin ne fushen e betejes kunder hordhive osmane. Ndersa sot per turp i kendon sulltanit neo-osman.

Dashi21/01/2021 11:07

Po ku shkoi lufta e patriotizmi i te madhit Rrapo Hekali o shoku Guri?Anuk i ke kenduar ti Atij?

Gj 21/01/2021 11:05

500 vjet na jan sundu turqit,nuk na kan ndihmu o budallenje,sa dele qe jeni po i thurni lavde,turp.per shqiptaret.

A21/01/2021 11:03

Fukaraj se ka vndin kerkun o te keqen e shiptarve por athu do vi nje dit qi kto maskarej ti japin llogari kit populli

A21/01/2021 11:02

Fukaraj se ka vndin kerkun o te keqen e shiptarve por athu do vi nje dit qi kto maskarej ti japin llogari kit populli

Alqi Varesi 21/01/2021 10:54

Po dridhen eshtrat e Gjergj Kastriotit dhe te Naimit, Abdylit e ........ TURP I MADH

Shto koment

Denonco