Matematika e shitjes së detit dhe tradhëtisë kombëtare e Zografit Bis!

Matematika e shitjes së detit dhe tradhëtisë kombëtare e Zografit Bis!

12:09, 17/01/2021
A+ Aa A-

Ish Kryeministri Berisha ka postuar një mesazh në faqen e tij në facebook ku shpjegohet qëndrimi antikombëtar i kreut të qeverisë Rama për problemin e kufirit detar me Greqinë.

“Edvin Zografi Bis për të mbuluar tradhëtinë e tij të lartë bën dudumin apo tuhafen. Ai u servir shqiptarëve matematikën e tradhëtarit apo shitjes së detit sipas të cilës 6 është më e madhe se 12 dhe se 12 është më e vogël se 6”, shkruan Berisha dhe poston edhe mesazhin e një qytetari.

Ja postimi i plotë:

Matematika e shitjes së detit dhe tradhëtisë kombëtare e Zografit Bis!

Miq, pasi shiti qindra e mirja milje detare ujrat shqiptare të detit Jon dhe pasuritë nënujore të gazit dhe naftës prej triliona euro duke njohur të ligjshëm vendimin e Greqisë për zgjerimin e ujerave të saj territoriale në detin Jon nga 6 në 12 milje, Edvin Zografi Bis për të mbuluar tradhëtinë e tij të lartë bën dudumin apo tuhafen. Ai u servir shqiptarëve matematikën e tradhëtarit apo shitjes së detit sipas të cilës 6 është më e madhe se 12 dhe se 12 është më e vogël se 6.

Këtu më poshtë keni denoncimin që i bënë aktit të shitjes se detit Zografi Bis nga qytetari dixhital. Sb

Kur 6 është më e madhe se 12, dhe 12 më e vogël se 6.

Në emisionin Opinion të ditës së Enjte, në Top Channel, Krieministri inë, Edi Rama u mundua të na mbushte mendjen ne Shqiptarëve se Berisha kishte bërë keq se i kishte dhënë Grekeve 6 km nga shelfi ynë detar, ndersa ai, lideri ynë me përmasa botërore, kishte vepruar më mirë se Berisha se i kishte dhënë Grekeve 12 km nga shelfi ynë detar, por këtë po e bente nëpërmjet Gjykatës Ndërkombëtare të Hagës. Ky i shkreti është i ndershëm si Pons Pilati kur dënoi Krishtin. Me logon dhe demagogjinë e tij n'a genjen dhe na mashtron çdo ditë, por tani ka arritur në pikën e talljes me popullin tonë.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

N17/01/2021 19:39

Pse nuk flet ky Myslim Pasha,apo ka marrë llokmen dhe ka mbyllë gojen.

Noni17/01/2021 16:12

Votojini o simpatizante , votojni hajdutet ordiniere , kriminelet tradhetar te shitjes se tokes e detit Shqiptar per interesat e tyre te babezise , per tu pasuruar ne pafundesi , (thua se do ti marrin me vete bashke me 2 m toke kur te vdesin qe vdekshin nje ore e me pare ) , por mos harroni se do te vazhdoni te keni ne krye nje kriminel, drogmen me kartele psikiatrie , qe nga do shkon e kthehet, vetem vjedh , dhunon e shkaterron ne ate vend , per te arritur qellimet e tij e te keqdashesve te atij kombi e asaj Shqiperie . Keta keqdashes lakmiqare , me se fundi , kane gjetur ne Shqiperi , njeriun me te pershtateshme per te realizuar qellimet e endrave te tyre shekullore .

Vendi yne 17/01/2021 16:07

O Landfill Rama po perfundon ate qe ti ke lene pergjysem.Direktivat qe i late ju ne tryeze pasi zbazet bankat Kur iket nga pushteti Rama po i zbaton.Sa te kete Lisa e sa te kete Pisha tu shofte rraca Sali Bajge Berisha

Rilindasi 17/01/2021 13:48

Gijotina eshte shume pak per kete rast. Ai ( Edvin Rama 193cm i gjate- froço- sociopath) duhet "sistemuar" ne nje germadhe termeti, gjysem te permbytyr, me tre vafte virusi - versioni me mutacion, shtratin dhe ushqimin ta kete PPP me bandat e Mamurrasit, ...kjo per nje vit. Pastaj ne gijotine te pamprehur teresisht te ndryshkyr. Edhe kaq eshte pak po mqs eshte komunisti I fundit ne pushtet po tolerojme.

Shto koment

Denonco