Albin Kurti në krye të listës/ Vjosa Osmani në vend të …Ja lista e Vetëvendosjes për zgjedhjet e 14 shkurtit

Albin Kurti në krye të listës/ Vjosa Osmani në vend të …Ja lista e Vetëvendosjes për zgjedhjet e 14 shkurtit

18:23, 16/01/2021
A+ Aa A-

Lëvizja Vetëvendosje ka shpallur 114 emrat të cilët do të marrin pjesë në zgjedhjet që do të mbahen më 14 shkurt në Kosovë.

Siç shikohet edhe nga renditja, listën e kryeson Albin Kurti, edhe pse kreu I LVV është ndaluar të kandidojë në këto zgjedhje nga Gjykata Kushtetuese,

Ndërsa surpriza është Vjosa Osmani, e cila është e dyta në listë e pasuar nga emrat e tjerë.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

tirana17/01/2021 15:12

Me vjen mire per Glauk Konjufca-n ne podium , ne nje vend nderi dhe fitues .

Shto koment

Denonco