Basha: E turpshme që Tirja e qeverisë sulmon BE për dështimet e tij

Basha: E turpshme që Tirja e qeverisë sulmon BE për dështimet e tij

17:06, 16/01/2021
A+ Aa A-

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e ka cilësuar si një sulm të turpshëm atë që Rama ka bërë ndaj Bashkimit Evropian dhe Francës. Duke e cilësuar si Tirja i qeverisë, Basha shkruan se 25 prilli do të jetë dita e ndjarjes nga keqja dhe e orientimit europian të Shqipërisë.

‘E turpshme që Tirja i qeverisë sulmon BE dhe vendet anëtare për dështimet e tij. Nuk është faji i BE që Shqipëria është vendi më i korruptuar në Europë. Nuk është faji i BE që Tirja i qeverisë u ka dhënë qytetarëve ndihmën më të ulët nga çdo vend tjetër.

Nuk është faji i BE që Tirja i qeverisë i braktisi shqiptarët në kohën e tërmetit, pandemisë dhe krizës ekonomike. Nuk është faji i BE që Rama është një dështim në çdo gjë. Sulmet ndaj BE dhe vendeve anëtare nuk e mbulojnë dot dështimin e tij.

Ne i jemi përjetë mirënjohës BE për mbështetjen që i ka dhënë Shqipërisë në momente të vështira për vendin. 25 prilli do të jetë ditë e ndarjes nga e keqja dhe e orientimit europian të Shqipërisë.’

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

t17/01/2021 07:42

Lere ramziun o lul basha se e ka ne rregull per vete,por shiko veten ti qe ke marre persiper te zgjidhesh hallet e ketij populli dhe akoma nuk ke bashkuar gjithe opoziten kundra rames qe eshte e vetmja menyre per ta rrezuar ate

Shqiptari16/01/2021 20:36

POSHTE TIRE- QEVERIA! POSHTE QEVERIA ORDINERE E TIREVE!!! POSHTE QEVERIA PER TIRET! POSHTE TIRET NE PUSHTET DHE NE POLITIKE! POSHTE NORKO-TIRE-KRYEMINISTRI ORDINER! TIRJA ESHTE FYTYRA E VERTETE E QEVERISE RILINDJA! TIRJA ESHTE FYTYRA E SATRAPIT TE SURRELIT!! E GJITHE QEVERIA KA SURRATIN, SHPIRTIN DHE ZEMREN E TIRES! 25 PRILLI 2021, FUNDI I VERTETE I DIKTATURES KOMUNISTE!!! 25 PRILLI 2021, FUNDI I MASKARALLEKUT, HAJDUTLLEKUT, GRABITJEVE, ZHVATJEVE, IMORALITETIT, POSHTERSIVE, MASHTRIMEVE, FODULLEKUT, QELBESIRELLEKUT, ARROGANCES, INJORANCES DHE I KRIMIT QEVERITAR DHE POLITIK NE SHQIPERI! 25 PRILLI 2021, FUNDI FUKARALLEKUT, ANALFABETIZMIT DHE DISKRIMINIMIT! 25 PRILLI 2021 FILLIMI I PRANVERES SE VERTETE DEMOKRATIKE, I LIRISE, I DEMOKRACISE, SHTETIT LIGJOR, I PROSPERITETIT DHE INTEGRIMIT TE SHQIPERISE NE BASHKIMIN EVROPIAN! 25 PRILLI 2021 DITA E CLIRIMIT TE VERTETE TE SHQIPERISE DHE POPULLIT SHQIPTAR! VOTONI O SHQIPTARE PER FUNDIN E NARKO-BANDES KRIMINALE RILINDJA! VOTONI O SHQIPTARE PER VETEN TUAJ, PER FAMILJEN TUAJ, PER FEMIJET TUAJ, PER DINJITETIN TUAJ DHE PER TE ARDHMEN TUAJ!!! MOS U MASHTRONI NGA MASHTRUESIT ORDINERE!!! 25 PRILLI 2021, FUNDI I PASHMENGSHEM I TIREVE NE QEVERI DHE NE POLITIKE!

Karma16/01/2021 18:27

Vetem ky ERTV promovon dhe mashtron shqipetaret me integrimin ne BE nderkohe qe shan BE. WTF!

Shto koment

Denonco