VIDEO/ Kur Rama bërtiste: Shëndetësi falas. Berisha: Solli mjekësinë e ryshfetit 8 milion lekë

VIDEO/ Kur Rama bërtiste: Shëndetësi falas. Berisha: Solli mjekësinë e ryshfetit 8 milion lekë

16:47, 13/01/2021
A+ Aa A-

Kur erdhi në vitin 2013 në qeveri, Rama premtoi shëndetësi falas, por në fakt tani që po largohet ka lënë një shëndetësi të korruptuar gjë që e dëshmoi edhe mbrëmë një video skandaloze ku një sanitare i mori 8 milion lekë vajzës së një paciente në Spitalin Covid-2, e cila më pas ndërroi jetë pa marrë shërbimin e duhur.

Ish-kryeministri Berisha ka postuar pikërisht një video të Ramës së para se të vinte në qeveri që bërtiste për shëndetësi falas, ndërkohë që e ka kthyer sot në një shërbim ku jeta blihet shtrenjtë.

‘Premtoi mjeksi falas, solli mjekësinë e ryshfetit 8 milione lek për të sëmurë.

Ndiqeni dhe shpërndajeni sipas deshirës këtë video. Sb’-shkruan Berisha

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Abi Vilma13/01/2021 22:27

8 miljonë rryshfet pastrueses, mendo da shkon duke i u ngjitur hierarkise... deri tek ministërlesha, për të arritur tek zullapi i madh bablok.

Vilma moj Vilma13/01/2021 17:28

Keta genjejne dhe te vdekurit dhe jo te gjallet!

Albi13/01/2021 17:04

Ty duhet te te lidhesh ne pranga dhe celsat ti hedhesh ne fund te oqeanit. Plehre

Shto koment

Denonco