Rama’s propaganda machine spreads fake news of exponents leaving LSI and joining PS

Rama’s propaganda machine spreads fake news of exponents leaving LSI and joining PS

13:03, 13/01/2021
A+ Aa A-

Media portals close to the Socialist Party (PS) and the government have commenced a campaign of reports about high exponents of the Socialist Movement for Integration (LSI) abandoning the party and joining Premier Edi Rama. After former Minister of Justice Nasip Naço abandoned LSI and joint PS officially, reports in the media say another former MP, Vangjel Tavo, followed suit.

However, Tavo has immediately denied the reports, denouncing them as fake news, also condemning the low game of diversion Rama is playing, with the intention of dividing the opposition.

“NO! Vangjel Tavo will not leave LSI. I am more committed than ever for the departure of the “Renaissance” sect that does not represent the common Socialists but only a group of leeches that are sucking the citizens’ blood”, Tavo told Standard. “No one buys any more these old diversions of the “Renaissance” sect for departures or sabotages and they cannot save them from the sure defeat on April 25”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Rilindori16/01/2021 11:57

Shiko kush Luan -Ramen e ndal nje uragan i vendosur opozitar....Sot nuk eshte lufta per Parti,por per Shqiperi

FP13/01/2021 16:15

Meqenëse jeni media serioze dhe ju ndjek me vëmendj do t'ju lutem qe kur vendosni titujt e artikujve të jeni më të vemendshëm. " Pas Nasip Naços edhe Vangjel Tavo i LSI i bashkohet Ramës" nenkupton qe tashmë Vangjel Tavo e ka bërë fakt të kryer bashkimin me Ramën, ndërsa në shkrim ju citoni Vangjelin qe thotë krejt të kundërtën. Pra mos praktikoni me forcë " Amatorizmin gazetaresk" se nuk ju shkon për shtat. KLM

Shqiptari13/01/2021 16:05

KUJDES O SHQIPTARE! PO THEMELOHET ALEANCA E QELBESIRAVE!! U BEJME THIRRJE TE GJITHE QELBESIRAVE DHE NDYRESIRAVE TE CDO PARTIE QE T'I BASHKOHEN KESAJ ALEANCE RRETH SATRAPIT TE SURRELIT!! KESHTU EDHE POPULLI E KA ME TE THJESHTE QE T'I DALLOJE DHE TE VECOJE QELBESIRAT, NDYRESIRAT DHE FEKALET E KOMBIT!! PO THEMELOHET UTURAKU I SATRAPIT TE SURRELIT!!

Shkreli - keshilltari mbjelljes se qimeve 13/01/2021 14:26

Ne kohen e Metës kryeminister Tavo mori kalanë e Lëkursit ne Sarande pa paguar kokërr leku. Kontrate emfiteoze!?. E përçudnoi me " projekt" te Shkrelit nga kala ne piceri katundi dhe sla guru kalaje pa e perdorur per haletë e picerise. Tani Edvini qe eshte indian giver qe ne lindje, e ka listen abuzive te Lefterit, Nasipit, Tavos e deri tek Isufi . Keshtu që deri për zgjedhje do përdoren ...për fshirje elektorale bythe . Pastaj ? Kam pershtypjen Tavo hyn ne burg per abuzim me monumentet e kultures, Koka per Currilat, Nasipi per evazion e me rradhe.. Ne kete pike Rama eshte si Nusreti. Rrjep ata qe rrjepin.

Shto koment

Denonco