Basha poston VIDEON: Shqiptarët në krizë, ministrat në darka e dreka luksi!

Basha poston VIDEON: Shqiptarët në krizë, ministrat në darka e dreka luksi!

10:07, 13/01/2021
A+ Aa A-

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka ballafaquar sot një realitet të rëndë në vend në kushtet e një krizë të gjithanshme  - me karshillëkun, arrogancën dhe përbuzjen e qeveritarëve shqiptarë ndaj këtij realiteti.

“Ndërkohë që shqiptarët janë pa asnjë ndihmë përballë krizës ekonomike dhe shëndetësore, vendi është nën ujë, mijëra familje po kalojnë dimrin e dytë në çadra, - shprehet Basha krahas një video-mesazhi, - ministrat e Ramës shtrohen për shtatë palë qejfe në restorantin më të shtrenjtë në Dubai.

Është koha të kemi një qeveri që kujdeset për njerëzit dhe jo këtë që e ka mendjen vetëm për veten e saj,” ka theksuar me vendosmëri kreu i opozitës Lulzim Basha.

VIDEO-MESAZHI I BASHËS:

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco