Ylli Manjani: Nëse Greqia ka të drejtë të marrë 12 milje, përse Rama e kundërshtoi marrëveshjen e parë?

Ylli Manjani: Nëse Greqia ka të drejtë të marrë 12 milje, përse Rama e kundërshtoi marrëveshjen e parë?

19:52, 26/12/2020
A+ Aa A-

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani, duke komentuar deklaratën e Ramës se Greqia është në të drejtën e saj për t’u zgjeruar, shkruan ndër të tjera se kjo deklaratë nuk qëndron, pasi nëse do të ishte kështu atëherë pse do t’i të denonconte Berishën në 2009, kur vetë ishte në opozitë.

Manjani shkruan se Rama në përgjigjen e tij fyen shqiptarët me një fjalor ofendues, dhe nuk përdor asnjë fjalë të tillë kundrejt serbëve dhe grekëve, çka tregon se ai është i dhjeri në këtë histori.

Postimi i Manjanit

Edi Rama insiston se “Greqia ka të drejtë” dhe se “zgjerimi i saj me 12 milje është e drejtë e saj”. Ai na informon se në 1990 e paskemi bërë dhe ne këtë gjë që po bën Greqia sot.

Po e lëmë mënjanë dhe fjalorin tejet fyes dhe të pa vend për Shqiptarët që e kritikojnë dhe i kërkojnë hesap. Po e lemë mënjanë, jo se nuk e meriton ti përvishesh mbrapsht, por fakt është se ai është i dhjeri përderisa gjen fjalë fyese vetëm për Shqiptarët dhe asnjë fjalë të tillë as për grekët e as serbët.

Po mirë, kur paska qenë kaq e kollajtë kjo punë, pra “Greqia qënka në të drejtën e vet”, përse Edi Rama denoncoi negociatat që bëri qeveria Berisha me ta?

Përse u ankua në Gjykatën Kushtetuese?! Përse Saliu ishte tradhëtari, që negocioi?!

Përse Grekët nuk u zgjeruan që atëherë, por e lanë për tani?!

Përse nuk na i tha që para 10 viteve këto gjëra që na i thotë sot, pasi më parë ja ka thënë në vesh Grekëve?!

Nëse ata që kritikojnë sot e i kërkojnë llogari na qenkan “llum e injorantë”, po Ai vetë që ka bërë gjithë atë gurgule ishte njësoj llum?! Apo e përdori për të mashtruar njerëzit për vota?!

Sido ta rrotullosh nuk del dot nga gropa e llumit ku ka rënë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

SKENDERI 27/12/2020 10:32

njerez levend, po mire pse sala ben autogol dhe e quan marveshjen tradheti ,.....pra dilet ne te njejten vrime por ndryshojne tollomuzet , dhe kallaballeku mban pishtarin , shqipot kane pjerdh me kohe e vakt , e shesin bythen per pese leke prandaj jemi aty ku jemi

t26/12/2020 22:50

Ai eshte i dhjeri,i shkerdhyeri ne gjithcka ka bete keto 7 vjet e gjysem

Koli26/12/2020 22:46

Jo gropa e llumit po gropa e mutit dhe eshte I zhyt deri ne fyt

Shqiptari26/12/2020 21:30

O SATRAPI I SURRELIT!! O QELBESIRA E SHEKULLIT!!! AVOKATI I GREQISE JE TI ORE MUTI I MUTIT, O TRADHETARI I KOMBIT SHQIPTAR??!!! PO PSE TE MOS ZGJEROHET SHQIPERIA ME 12 MILJE NE DET, O PLEHRE??!!! VETEM GREQIA KA TE DREJTE QE TE ZGJEROHET DHE TE HAPET BYTHESH NEPER DETE, SA HE TI DOJE QEJFI???!!! KRYEMINISTRI I KUJT JE TI O PLEHRE??? PER KE PUNON TI O NDYRESIRE!!!??? TI DUHESH VARUR MU ATY KU ISHTE BUSTI I BABAIT TEND SHPIRTEROR DIKTATORI ENVER HOXHA!! PAS VARJES NE LITAR, TRUPI YT DUHET TERHEQUR ZVARRE NEPER RRUGET E TIRANES ASHTY SIC U TERHOQ BUSTI I DIKTATORIT 30 VITE ME PARE!!!

Shto koment

Denonco