'Më thoni gomar, por jo hajdut'/ Rrjeti i përgjigjet Ramës me meme

'Më thoni gomar, por jo hajdut'/ Rrjeti i përgjigjet Ramës me meme

09:26, 04/12/2020
A+ Aa A-

Kryeministri Edi Rama e pranoi mbrëmë se ka ndërmend të burgosë shqiptarët që shpërndajnë meme online.

Ai tha se nuk duhet ta quajnë hajdut, por mund t’i thonë gomar. Megjithatë rrjetet sociale i janë përgjigjur sërish me meme dhe ironi.

“‘Më thërrisni gomar por jo hajdut’, thotë. Jo more zotëri, gomerët jemi ne, që durojmë hajdutin,” shkruan Genc Sejko.

Kurse faqja ‘Lolita’ shkruan: “Unë prapë nuk e besoj dot që ky e ka seriozisht këtë ligjin e memeve. Kushedi ça zullumi po fsheh ndërkohë(përveç atyre që dimë) dhe nxjerr Znj.700 Euroshe me Kodin Penal. Pasi të bëhet gjithë kjo zhurmë, komisioni i ligjeve me në krye Ulsiun nuk i pranon ndryshimet. Dhe ne që duhet t'i jemi mirënjohës të madhit, mëshirëplotit, shpëtimtarit: Edi Ramës që nuk na la të binim në burg për meme”.

Ndiqini më poshtë disa meme pas komenteve të Ramës:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Fiku bashkis04/12/2020 15:47

Po kur je edhe gomar edhe hajdut si i bohet, sepse ky brekushja i ka te dyja, vjedhjet e ketij i kuptojne ene pulat e Surrelit sepse i bon ashiqare, merre me men, pa mbush 8 vjet kryeminister, ka zhduk 7 miljard dollare sipas KLSH!!!

Shto koment

Denonco