Habit Rama: Nuk e kam problem t’më thonë gomar, por nëse më thonë hajdut…

Habit Rama: Nuk e kam problem t’më thonë gomar, por nëse më thonë hajdut…

22:40, 03/12/2020
A+ Aa A-

Kryeministri Rama u shpreh se nuk e ka problem që dikush të shprehë një opinion negativ ndaj tij.

I ftuar në ‘PolitikOn’ në RTV Ora, Rama habiti kur u shpreh se, ‘nuk e ka problem nëse më thonë gomar, por nëse më thonë se jam hajdut, kjo është akuzë’.

“Nuk e ka problem që dikush të shprehë një opinion negativ ndaj meje, nëse më thonë gomar, se ky është një opinion. Konsiderohet fyerje, por nëse më thonë se jam hajdut, ky nuk është opinion, por është akuzë. Unë e kam të pamundur që të hesht. Përderisa kohë keni ju të drejtë të flisni edhe unë nuk ka pse hesht. Nuk shoh pse një gazetar dhe analist, ka superioritetin moral që të thonë gjithçka dhe unë të mos them se çfarë mendoj për ta. Ky është një konflikt për idenë e asaj që unë mendoj se si duhet të jetë”, ka thënë Rama.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

kadri hasbiu04/12/2020 01:50

ti gomarit ti hashe mune se gomari i ben vetem te mira atij qe e mban ndersa ti vetem te liga ke ber gjith jeten tende ty vetem nje emer te pershtatet Moster

Shto koment

Denonco