Kim Mehmeti: Goja që ofendoi Grida Dumën, ‘gyp’ nga ku zbrazet ‘gropa septike’ e Rilindjes

Kim Mehmeti: Goja që ofendoi Grida Dumën, ‘gyp’ nga ku zbrazet ‘gropa septike’ e Rilindjes

22:53, 02/12/2020
A+ Aa A-

Gjuha fyese që i ashtëquajtuari analisti i pavarur Frrok Çupi përdori ndaj ish-deputetes Grida Duma, mbrëmjen e djeshme në emisionin ‘Open’ në Top Channel ka sjellë edhe reagimin e publicistit dhe shkrimtarit, Kim Mehmeti.

Ky i fundit e ka cilësuar gojën që publikisht fyeu Grida Dumën si gypi ku zbrazet gropa septike e regjimit të Rilindjes.

“Goja që publikisht ofendonte Grida Dumën, është ‘gyp’ nga zbrazet ‘gropa septike’ e regjimit të “Rilindjes’, ndërkaq mos reagimi ynë, është kapaku i asaj grope, i gropës që duhet mbyllur sa më pare, nëse duam ta pengojmë kalbjen dhe qelbjen e shoqërisë shqiptare!” (#KimMehmeti)

Image

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

cak03/12/2020 08:43

Mediat shqiptare nuk duhet të mjaftohen me qëndrimin kritik ndaj karagjozit kryeministër por të investigojnë edhe kësij "gypash" erë ndyrë që paguan ai për të ndotur ambientin shqiptar.

Shto koment

Denonco