Sulmi ndaj Grida Dumës/ Caslli: I zhburrëruari Frrok Çupaj

Sulmi ndaj Grida Dumës/ Caslli: I zhburrëruari Frrok Çupaj

13:12, 02/12/2020
A+ Aa A-

Nga Elona Caslli

Nuk ka pamje më të mjerë se pamja e një burri që ka lënë burrërinë peng, ose e thënë ndryshe e një burri të zhburrëruar.

Një burrë i zhburrëruar është një qënie e tredhur mendërisht, që në pamundësi për të riprodhuar mendimin e tij, zbaton me përpikmëri urdhrat e Sulltanit dhe sulmon këdo që nuk i bindet urdhrave të këtij të fundit.

Një qënie e tredhur mendërisht i quan hiret e një gruaje krim dhe argumentin e saj logjik mëkat.

Bashkohem me të vetmin Burrë që gjendej mbrëmë në studion e Eni Vasilit, zotin Gjekmarkaj, i cili në ligjëratë të drejtë tha- Ti, Frrok Çupi, duhesh pështyrë në këtë studio!

Të zhburrëruarit ose të tredhurit mendorë nuk meritojnë më shumë se një pështymë.

Gjekmarkaj, është Burri shqiptar; Gjekmarkaj është Babai shqiptar; Gjekmarkaj është Vëllai shqiptar.

I zhburrëruari Frrok Çupi është një qënie që bashkë me mendimin, i kanë tredhur edhe shqiptarinë.

Post Scriptum- Frrok Çupi, burrërrisht, mendërisht dhe shqiptarisht i tredhur.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Krist03/12/2020 17:44

Mbeshtes plotesisht komentuesit,por nuk mun te mos permend edhe qendrimin e drejtueses se emisionit Eni Vasilikaniq,qe sikur e nxiste Frrokun (apo sic mund te perkthehet disi -"bretkoca"),te vijonte fyerjet burracake,ne vend qe t'i thoshte troc:Hej c'po ben,ke fyen,ke shan si rrugac,nje femer?????,dhe nese nuk pushonte,t'i nderpriste lidhjen.Por,dukej qarte,"kenaqesia"qe Eni ndjente,dhe xhelozia e saj ndaj zonjes Doma,u cfat krejt hapur.Turp per kete lloj gazetaruce,qe sherben krejtesisht si leve jo vetem e TOP-it,por kryesisht e rilindjes se Rames,perpara te cilit,dorezohet turperisht (e kemi pare ne nje emision,me te-Ramen).

Krist03/12/2020 17:44

Mbeshtes plotesisht komentuesit,por nuk mun te mos permend edhe qendrimin e drejtueses se emisionit Eni Vasilikaniq,qe sikur e nxiste Frrokun (apo sic mund te perkthehet disi -"bretkoca"),te vijonte fyerjet burracake,ne vend qe t'i thoshte troc:Hej c'po ben,ke fyen,ke shan si rrugac,nje femer?????,dhe nese nuk pushonte,t'i nderpriste lidhjen.Por,dukej qarte,"kenaqesia"qe Eni ndjente,dhe xhelozia e saj ndaj zonjes Doma,u cfat krejt hapur.Turp per kete lloj gazetaruce,qe sherben krejtesisht si leve jo vetem e TOP-it,por kryesisht e rilindjes se Rames,perpara te cilit,dorezohet turperisht (e kemi pare ne nje emision,me te-Ramen).

Frrok menderja02/12/2020 18:55

Nje liliput dhe nje qenie pa bisht Bravo gjekmarkaj Ky eshte nje njeri duhet neveritur kudo qe shikohet, pritet apo ndeshet me njerez. Te respektohet vetem kur jeton, flet, han dhe pin nga goja e tij e prishur

Vlonjati nga Dukati02/12/2020 18:19

Njerzit qe i kane syte si te -gjarprit-mos ju zini -bese-.Shikoeni imtesisht kete -monster- ne surrat.Fosile e mbetur qe nga koha e neodiktatures qe per interesa vetjake dhe familjare hidhen dhe perdridhen ,lepijne bythet e cdo -kushi-qe vjen ne pushtet .Ky eshte langaraq -frrok-cupi-

skenderi02/12/2020 17:35

prandaj nuk i hapin dosjet i japin te drejte gjithsecilit te perfaqesohet ne debat si zotni i vertete, te gjithe kriminele spiune imorale por ama te gjithe bashkvuajtes ,e cfare mundet te presesh nga njeriu i ri dhe nipi ose mbesa e tije tridhjet vjecare,...vetem imoralitet,

Fiku bashkis02/12/2020 15:32

Çupi, Çuçi, Caci, Naçi dhe Baçi qe te gjith kane nje emerus te perbashket, fosile te dhjera dhe te mjera te komunizmit dhe rivdekjes edveriste. Thjesht dhe shkurt, BAJGA!

boronica02/12/2020 14:54

e keqja eshte se te dy te angazhuarit kishin te drejte per njeri tjetrin

Daj Jaku02/12/2020 14:49

Të lumtë pena, të lumtë goja Zonja Elona Caslli!

Skrapari02/12/2020 14:32

Cmund te presesh nga nje sherbetor i rregjimit me te urryer komunist. E sigurte eshte qenia e Cupit bashkepuntor i sigurimit famekeq. Po te isha ne studio ne castin qe ofendoi nje femer intelektuale e klasit te pare ose kushdo qofte ajo, do ta kisha hequr zvare si qen te zgjebosur.

bubureci frrok02/12/2020 14:20

Nuk i vë fajin këtij burreci pa din e iman në rrugaçërinë e injorancën e tij, por më shumë më neverisin ato studio televizive që i thërrasin të tillë burrecë -buburrecë, që bëjnë papagallin e Edi Ramës..

Githbo02/12/2020 13:47

Faj keni edhe ju syri.net qe para 2 vitesh i benit jehone artikulimeve te frrokut, vetem se ne ate kohe ishte me opoziten dhe kundra qeverise. Mos i jipni ze here tjeter frrokave, kur e dini ca specie jane.

Shto koment

Denonco