‘Duhesh pështyrë dhe lidhur aty jashtë’/ Gjekmarkaj masakron Çupin: Je një hiç! Si mund të fyesh një…

‘Duhesh pështyrë dhe lidhur aty jashtë’/ Gjekmarkaj masakron Çupin: Je një hiç! Si mund të fyesh një…

23:26, 01/12/2020
A+ Aa A-

Ka shpërthyer në akuza të ashpra ndaj gazetarit Frrok Çupi, analisti i njohur Agron Gjekmarkaj, pas debatit të këtij të fundit me anëtaren e kryesisë së Partisë Demokratike, Grida Duma.

Në lidhje me debatin mes Çupit dhe Dumës, sipas Gjekmarkaj, nëse kjo e fundit do kishte një vëlla, duhet ta lidhte gazetarin pasi të dilte nga emisioni.

Pjesë nga debati:

Gjekmarkaj: Zt. Çupi fyeu një zonjë me një fjalor të padenjë. Nuk më ka ndodhur kurrë këto vite që kam dal në televizion që të jem përballë një zotërie që sulmon në mënyrë më të paturpshme një zonjë.

Çupi: A dëgjon nga veshi i majtë apo vetëm nga i djathti.

Gjekmarkaj: Ky që vjen gjasme nga zona e Kanunit që është kulti i gruas dhe respektit, ky sillet në një mënyrë…të të vijë turp. Po të kishte një vëlla të kap të të lidh aty kur të dalësh. Të ma kërkoj mua, ta bëj unë atë punë. Faqezi! Të të vijë turp. T’i meriton me të pështyjë aty jashtë.

Çupi: Çfarë do bësh? Ma thuaj edhe një herë. Po fol për veten o Agron, mos u merr me ne.

Gjekmarkaj: Do flas dhe për veten, por ti kërko falje për gjuhën që përdore. Nuk mund ti dretohesh një zonje në atë gjuhë se je dhe burrë në moshë. Kërkoji falje zonjës se je skifoz. Nuk mund t’i drejtohesh një zonje ashtu. Flet si njeri i neandertal. Ti je një hiç!

Çupi: I thashë që ju nuk jeni institucione.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

tropojani03/12/2020 12:18

Inshallah nuk e ka degjuar Salinjani se na e vrau Frrokun

Shofer Petro03/12/2020 10:58

Shume turp per Z. Agron. Me vjen keq se me sa di eshte edhe pedagog, por paska mbetur druvar

Kopetenti i Vlores03/12/2020 10:05

E habitshme se si mundet qe ky GJAKmarkaj te jete dhe pedagog, pra te jape mesim dhe te mesoje brezin e ri. TURP. Duhet larguar dhe vene roje, pasi aty mund te kete hapesire edhe per kercenime, edhe per grushta...

Rudi02/12/2020 17:57

Po kjo "zonja" Eni qe drejton emisionin se kuptova qe nderhyn, apo asht mesua ajo me ofendimet e Ed Drames!

Emigranti02/12/2020 09:16

Frrok çupi ky gazerar dhe pseudo analist i kudo ndodhur ne byth lepirjen e pushtetit te rilindjes nuk meriton gje tjeter veçse perbuzje dhe perçmim, ky qenie inferiore qe nuk njeh zakon e kanun dhe arrin te ofendoj nje femer meriton ti thyejsh dhembet ne mes te studios televizive dhe jo ta lesh te derdellis si gjithmon

N02/12/2020 06:08

Burrat e liq fyjnë femrat.

agim02/12/2020 00:00

ai qupi don ate zaloshnjen se e di se qa ka qene ai spiuni i lagjed

Shto koment

Denonco