Citatin nga ‘Vilhelm Teli’ ja atribuon Qemal Stafës, Paloka, Ramës: Nuk ka faj Spiropali... Hajde merru me Gjicin pastaj...

Citatin nga ‘Vilhelm Teli’ ja atribuon Qemal Stafës, Paloka, Ramës: Nuk ka faj Spiropali... Hajde merru me Gjicin pastaj...

08:29, 29/11/2020
A+ Aa A-

Nënkryetari demokrat Edi Paloka ka postuar gjatë mëngjesit të sotshëm në faqen e tij në facebook  një reagim pas shenimit të radhës së Kreut të qeverisë Rama i cili ka publikuar një shprehje në faqen e tij të cilen ja atribuon Qemal Stafës por në të vertetë është një nje frazë nga nje vepër e  Fridrih Shiler, “Vilhem Teli”.

“Nuk ka faj Elisa qe Don Kishotin e shpalli vepër te “folklorit shqiptar”...”skenderbeu” i saj”, shkruan Paloka duke ironizara kreun e qeverisë.

“Hajde merru me Gjicin pastaj”, vijon shenimi i nënkryetarit të PD.

Ja postimi i plotë i Palokës:

Nuk ka faj Elisa qe Don Kishotin e shpalli veper te “folklorit shqiptar”...”skenderbeu” i saj (me i dituri dhe i lexuari i “rilindasve” ) e dika qe “Vilhelm Telin” e paska shkruajtur Qemal Stafa...Hajde merru me Gjicin pastaj [????]

Reagimi i Paolokës:

Image

Postimi i Ramës:

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Fiku bashkis29/11/2020 16:19

E ma veten per te zgjut kllufi Surrelit dhe harron se trut ja ka djeg kokaina qe kohet e funit kan fillu me ja perzi me paracetamol!

altini29/11/2020 10:53

Me vjen shume keq per Qemal Stafen, kur shoh se te tille monstra e keqperdorin emrin e tij.

Arditi29/11/2020 10:17

Ky eshte klluf nga maja e gishtit te maja e kokes! Kaq mjafton

Shto koment

Denonco