Memet: Po na sekuestrohen pasuritë, kurse policia s’ka as këpucë

Memet: Po na sekuestrohen pasuritë, kurse policia s’ka as këpucë

09:53, 27/11/2020
A+ Aa A-

Nuk kalon një ditë e pangarkuar me lajme të zeza, që tregojnë për gjendjen e mjeruar ku është katandisur vendi.

Një ditë më parë, teksa mediat e huaja raportonin se ka nisur sekuestrimi i pasurive shqiptare nëpër botë, për shkak se qeveria e Edi Ramës refuzon të paguajë 100 milionë euro gjobë për biznesmenin italian, Françesko Beketi, të cilin e largoi për tekat e tij dhe të Erion Veliajt.

Por ndërsa rrjeti po ziente për këtë lajm, një foto po qarkullonte. Ajo tregonte se si Gjermania ka dhuruar 200 palë këpucë për forcat speciale policore, pasi u janë dëmtuar.

Këto lajme kanë prodhuar edhe shumë meme. Ndiqini disa më poshtë:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco