Basha: Rama charter 200 mijë euro për një video propagandë, si Lukashenko fsheh pandeminë

Basha: Rama charter 200 mijë euro për një video propagandë, si Lukashenko fsheh pandeminë

22:06, 26/11/2020
A+ Aa A-

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, nga studio e Cim Peka Live, tha ndër të tjera se Rama po sillet si Lukashenko, duke fshehur pandeminë, ndërkohë që merr çharter për në Abu Dhabi për një video propagandë.  

‘Situata jashtë kontrollit. Para disa ditësh mohoi vatrat e infeksionit në shkolla. Nesër shpalli mbylljen e shkollave.

Në kulmin e krizës shëndetësore, merr një charter me çmim deri 200 mijë euro për të bërë një video propagandistike.

VKM për rimbursimin kërkon që të ketë dalë përgjigja e tamponit pozitiv, që vonon 1 deri 2 javë.

Nëse do t'i mashtrosh shqiptarët, behu si Lukashenko, mos bëj testime dhe fshih pandeminë.’

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco