FOTO virale në Tiranë/ Ja si funksionon propaganda

FOTO virale në Tiranë/ Ja si funksionon propaganda

21:12, 26/11/2020
A+ Aa A-

Prej kohësh në rrjetet sociale publikohen foto ku tregohet se si çdo punëtor në Tiranë ndiqet nga pas prej ekipeve të fotografëve dhe kameramanëve.

Por kjo foto e publikuar sot nga faqet online i thyen të gjitha pritshmëritë mbi propagandën.

Ajo tregon një punonjëse të bashkisë së Tiranës në lulishten përpara Galerisë Kombëtare.

Ata që e fotografojnë janë një ‘ushtri’. “35 vetë për të vënë një ‘lule’. 35 vetë që paguhen nga taksat e qytetarëve të Tiranës dhe për çfarë? Për propagandë komunistësh,” shkruan faqja Brryli Broadway.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco