Spahia: Dështimi i plotë nuk mbulohet duke ia hedhur fajin njëherë mjekëve, njëherë qytetarëve

Spahia: Dështimi i plotë nuk mbulohet duke ia hedhur fajin njëherë mjekëve, njëherë qytetarëve

19:09, 26/11/2020
A+ Aa A-

Ish-deputeti demokrat, Bardh Spahia, e ka cilësuar tallje nga ana e ministres së Shëndetësisë, fjalën e saj sot në Parlament ku akuzonte qytetarët se janë ata fajtorë që shkojnë me vonesë në spital.

Mirë që i kanë braktisur mjekët e qytetarët në këtë betejë me një virus vdekjeprurës por edhe tallen me ta, pa pikë turpi! Me zë e figurë ministrja e shëndetësisë paska fajësuar qytetarët që sipas saj shkokan me vonesë në spitale!!! “Mos ejani vonë në spitale...“ ka thënë Ogerta sot në parlament". Të mos e dijë vallë Ogerta se asnjë qytetar i prekur me Covid-19, nuk ka shansin t’i afrohet spitalit në mënyrë private, se thjesht nuk e qasin, pasi kohën e shtrimit në spital e përcakton vetëm Urgjenca Kombëtare, 127-a? Natyrisht që këtë Ogerta e di shumë mirë! E di sepse vetë mjekët e dy spitaleve Covid ankohen për sjelljen në spital të pacientëve në gjendje të rënduar, duke sjellë bilancin fatkeq të vdekshmërisë gati 100% të pacientëve në intubim! Se kush vendos shtrimin në spital këtë e di mirë secili nga pacientët e familjarët që ka patur atë eksperiencë të vështirë!

Të tentosh të mbulosh DESHTIMIN e plotë duke ua faturuar qytetarëve me vonesën e shtrimit në spital është tallje e pacipë me ta dhe është më së paku cnjerëzore! Por ky rregjim nuk njeh model tjetër e prandaj do shembet më 25 Prill!

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco