Komisioni hetimor për UÇK, Paloka: Një akt tradhëtie, shërbim i fundit ndaj zëdhenesit të Millosheviçit

Komisioni hetimor për UÇK, Paloka: Një akt tradhëtie, shërbim i fundit ndaj zëdhenesit të Millosheviçit

14:14, 26/11/2020
A+ Aa A-

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka reaguar me një shenim në faqen e tij në fecebook ndaj vendimit të Rilindjes për të ngritur një komision hetimor për  UÇK dhe raportin e Dik Martit.

“Ky nuk është gjë tjetër vetëm një sherbim i fundit ndaj zëdhenesit të Millosheviçit, mikut të përbashkët të Ramës me çetnikët serbë, një akt tradhetie kombetare dhe një thikë pas shpine për drejtuesit e UÇK-së në Hagë!”, shkruna Paloka ne potimin e tij.

Ja postimi i polotë:

Parlamentit shqiptar po i kërkohet sot të votojë një akt tradhetie kombëtare!

Sapo dëgjova “objektin” e hetimit të komisionit hetimor që po ngre Rama sot në “parlamentin” e tij...

Eshtë qartazi një akt tradhëtie që po i kërkohet të marrë vulen e Parlamentit të Shqipërisë!

Rikthimi në opinion i akuzave për të ashtuquajturën “Shtëpi e Verdhë” , megjithëse ato janë hedhur poshtë vite më parë, pikërisht në kohën që drejtues të UÇK u dërguan në Hagë, kishte hijen e tradhëtisë. Megjithatë “implikimi” i Bashës në akuzat e ngritura prej Ramës edhe pse qartazi në mënyrë krejt absurde dhe qesharake, krijonte idenë se gjithë kjo maskaradë kishte qellime politike; sulmohej Basha e njëkohësisht tërhiqej vemendja nga katastrofa ku e ka çuar vendin Rama.

Sot, me objektin që i kanë vënë këtij komisioni hetimor, bëhet e qartë se qëllimi është vetëm një; hetimi i UÇK-së. Ky akt nuk ka vulë tjetër përveç asaj të tradhëtisë.

Kreu i grupit të “rilindasve” deklaroi me “krenarinë” provinciale që e karakterizon, se “siç e shihni ky komision nuk do të hetojë Lulzim Bashën po veprimtarinë e UÇK-se në Shqipëri...”

Sipas Ballës, qëllimi i hetimit qenkesh që të vertetojë se UÇK nuk ka bërë krimet për të cilat akuzohet...

Çfarë do të thotë kjo?!! Parlamenti i Shqipërisë heton a ka bërë krime UÇK-ja?!! Po pse kush në Shqipëri ka dyshime që u detyroka Parlamenti të hetojë?!! Çdo të thotë kjo në një kohë që me këto akuza absurde janë dërguar në Hagë, drejtuesit e UÇK?! Çfarë mesazhi i jepet botës kur vetë Parlamenti i Shqipërisë mendon se ka nevojë të hetohet veprimtaria e UÇK?!

Ky nuk është gjë tjetër vetëm një sherbim i fundit ndaj zëdhenesit të Millosheviçit, mikut të përbashkët të Ramës me çetnikët serbë, një akt tradhetie kombetare dhe një thikë pas shpine për drejtuesit e UÇK-së në Hagë!

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Fiku bashkis26/11/2020 16:10

Lumi i qelbit antishqiptar i kopilave te bllokut te kuq vazhdon fuqishem qe me ardhjen ne pushtet te rivdeksit Edveroviç Ramiçit, ose vellait te Vuçiç pederastit. Asgje e re nga partia qelbesire e 1941 themeluar prej serbeve Miladin dhe Dushan!

Emigranti26/11/2020 14:26

Se mos harron Taulant çorape kuqi nga librazhdi dhe nuk ben pjes te komisjonit Kujtim gjuzin se ai esht kopjua e Dik martit, hajde qelbesira hajde me ne fund e nenshkruan aktin me te turpshem tradhetar, sekam iden çpresin me shum shqiptaret nga sekti i rilindjes, çohuni popull tamam si ajo bisha e plagosur dhe merni fatet tuaja ne dor se ky lloj sekti ju ka plagosur rend dhe dal ngadal po kerkoj vdekjen tuaj, si nuk e kuptoni qe ata skan te ngopur me pushtet dhe siç e kan nisur dota marin me dhun edhe mandatin e trete, dhe pastaj ai dote jet fundi yn si shqiperi

Shto koment

Denonco