Premier Rama hints at a second national lockdown to cover his failures in the pandemic management

Premier Rama hints at a second national lockdown to cover his failures in the pandemic management

11:40, 24/11/2020
A+ Aa A-

After piling up failure after failure in dealing with the coronavirus pandemic, Albanian Premier Edi Rama has threatened the citizens today with a second national lockdown to cover his failure.

In his weekly talk with the media, Rama said he is looking for ways to avoid the lockdown, but the citizens must set boundaries.

“It is necessary for any of out to become aware of having a role to play, in order to protect our health and families; to help the daily fight at the frontline, where the patients with grave symptoms are being treated. Also, to help avoiding a lockdown that would have undesired consequences in every family and in our common economic family”, Rama said.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Edlir Rameta 24/11/2020 12:22

Ça leshi kercenon Rama?! Shqiperia mbyllet në date 2 Dhjetor, memorizoeni komentin tim dhe do më jepni të drejte, kryeplaku i Surelit Edvin Bee Rama ka vetëm çelsat e kashtes dhe çelsat i nqs si ka humbur, mbylljen e Shqiperise e kane ata që komandojne dhe urdherojne Ed Karagjozin, dhe do e mbyllin Shqipërinë sepse ashtu duan ata, atyre nuke jua ndien as për Ramen e as për asnji njeri në Bote, keto forcat e herta që po mbyllin e mbajne gjithe globin në izolim do e fusin perseri Shqiperine ne karantine, sepse ashtu duan dhe kane në plan B.Gates, G.Soros etc. Sa për information Edvin karagjozit nuke i intereson ta mbylli vendin sepse eshte në prag zgjedhjesh dhe pasojat e mbylljes se dyte të vendit do ti faturohen Edvin Kristaq Rames, Edvin cocaina do i humbase zgjedhjet vetëm për shkak të mbylljes se dyte karantines që do hyje në fuqi më 2 dhjetor, jo prej opozites sepse opozita po e mban në pushtet Edvin mielloshin. Por karantina që do ndodhi më 2 dhjetor do firmosi fundin politik të Edver Rames.

Shto koment

Denonco