‘Adhuroj Edi Ramën’/ Aktorja e Portokallisë emërohet Drejtoreshë Kulture

‘Adhuroj Edi Ramën’/ Aktorja e Portokallisë emërohet Drejtoreshë Kulture

13:01, 23/11/2020
A+ Aa A-

Pasi shfaqi adhurimin për Edi Ramën dhe pretendon të kandidojë për deputete në Tropojë, aktorja e Portokallisë Ariola Demiri është emëruar Drejtore e Pallatit të Kultures dhe Muzeut në Bajram Curri.

Demiri edhe pse nuk shkon asnjë ditë në vendin e saj të punës në Bashkinë e Bajram Currit, rrogën e merr pa ndërprerje.

Denoncimi është bërë nga dega e PD-së së Tropojës:

Të nderuar bashkëqytetar të Tropojës, ju ftoj të gjithëve të hetoni dhe kërkoni informacion në bashkinë Tropojë çdo minutë, orë dhe ditë për të vërtetuar faktin nëse paraqiten në punë ‘Juristi i adoptuar’ nga Malsia e Madhe Lorent Vukçaj, si dhe drejtoresha e Pallatit të Kultures dhe Muzeut Arjola Demiri, tashmë e ‘rekrutuar’ nga Edi Rama.

Ju ftojmë që këtë vëzhgim dhe kërkesë informacioni ta bëni jo vetëm një ditë,por edhe për jave dhe muaj me rradhë.

Të nderuar qytetarë, pseudo-juristi dhe drejtoresha, dhe shumë e shumë të tjerë, janë të përkëdhelurit e rilindasit të emëruar me makbethët e tij dhe paguhen me taksat tona pa u paraqitur asnjë ditë në punë.

Në fakt tashmë dihet botërisht se rilindasi i emëruar ka vetëm një praktikë pune: TË VEPROJË NË KUNDËRSHTIM ME LIGJIN. Arsyet e këtyre veprimeve janë, korrupsioni dhe shpërdorimi i detyrës. Koha e tij ka mbaruar, po jep prova çdo ditë se kush është në të vërtetë. Rilindasi i emëruar hamendëson se gënjeshtrat e tij do të funksionojnë akoma dhe se qytetarët e Tropojës i besojnë!!! Në fakt, se sa i besojnë Tropojanët, kuptohet qartë pjesmarrja 15% në pseudovotimet rilindase.

Dega e Partisë Demokratike Tropojë i bën thirrje qytetarëve të rrethit Tropojë, mediave audiovizive, organeve ligjë-zbatuese të hetojnë dhe të ndërmarrin të gjitha masat ligjore për ndëshkimin e veprimeve të paligjshme dhe korruptive në kundërshtim me procedurat ligjore të rilindasit të emëruar.

25 Prilli po afron dhe do marrin dënimin e merituar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Pim Qeka29/11/2020 16:08

Edhe në kohë të sali berishoviçit e njëjta gjë bëhej

Daj Jaku26/11/2020 23:54

Na mytën kara gjozet dhe laperët.

Y...y26/11/2020 13:00

Me kete energji qe ka kjo malesorja jo dy por kater rroga mund te mare.Biles mund te jete edhe anetare e komisioneve te ndryshme ne bashki,ujesjellesa borde kullimi e vaditje, kudo ku mund te shtoje te ardhurat Po Lali Fiku nuk te terheq fare edhe ai ka mundesi te te sistemoje diku si Mira Kazanin Shife njehere se ju behet mire te dyve.

XOXO Ripjellsi26/11/2020 08:34

Si nuk ngeli një kurvickë dhe mediokre në profesion pa u përfshirë tek Ripjellja!

Shofer Petro24/11/2020 09:46

Denimin e merituar do ta marre Saliu, Iliri,Monika dhe Lul Derdimeni. HAHAHAHAHAHA

skender23/11/2020 17:23

skenderbeu me dashnore te fresketa , spiropalja dore e trete ose e katert, hajde harem hajde , dhe populli shkruan komente ..si ..e qysh ... e kur,....e lagu se lagu, nuk bohet mo ky vend

Noni23/11/2020 16:39

Ky popull e ky Vend , Zor se mund te behet dhe te kthehet ne normalitet , si gjithe popujt e vendet e tjera , pa cfarosur urrgjentisht , ate race te ndyre ku*vash e ku*varesh te rilindjes , te frymezuar dhe mireinstruktuar nga ky kryhajdut , qe ky popull mban per kryeminister , i cili e ka degraduar kete vend ne ekstremin e lemerise .

Cimi23/11/2020 16:28

Epo shyqyr se kishte ngeluar Tropoja per nje aktore e dores se dyte qe te vendosej Drejtoreshe. Tropoja historikisht ka nxjerre njerez me kulture e tani i paska shteruar si lumi i Valbones njerezit me thinja qe mund t'i japin nje shtyse e te nxjerrin ne pah vlerat e ketij vendi te mrekullueshem. Varja, sot meritokracia ka mbetur rrugeve..

Amerikani23/11/2020 15:38

Edhe rrogen edhe rroten ne Tirane?1 ! Dy kunguj ne duar cfare ben para mbrapa mos e shpuar!

Fiku bashkis23/11/2020 15:32

Taksat e qytetareve me te varfer te Europes, kan kohe qe behen rrush e kumblla nga rivdeksat e pushtetit Edveroviç Ramiçi dhe kopili i Terpanit ne bashkine e Tiranes Dhjeri pedofili.

cuf dabjoni23/11/2020 13:38

me ne fund nje veprim tejet i drejte.çdo dite Gazeta duhet te vendosi informacionin e sakte se kane qene ne pune keta te dy.... me shenimin "nje dite do dilni perpara gjyqit per kete".

Shto koment

Denonco