Basha promises to take out of crisis the small business and every Albanian family

Basha promises to take out of crisis the small business and every Albanian family

10:42, 23/11/2020
A+ Aa A-

The Albanian opposition chief Lulzim Basha promised his future government after April 25 elections will help come out of the crisis every family and business. Basha made his promise after a visit to a business shop in the Albanian capital Tirana.

“The small and middle business needs a new hope, a government that helps them, takes care of them, defeats the disease and renews the economy”, Basha said.

“We will take out of crisis the small business and every Albanian family, we’ll work for employment and economic growth. Together we’ll bring a new hope to the country”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Cimi23/11/2020 16:32

Ore fjalet dhe esete jane te bukura. Si Kryetar i Opozites si do me nxjerresh mua nga kriza si biznes i vogel? Dil me detaje jo me furce boje! Cfare do te besh me mua qe me shpirt te ta jap voten familjarisht 5 vete? Cdo te besh me taksen? Cdo te besh me mua qe robtohem ne dy pune dhe duhet te paguaj dopio takse? Cdo te besh me mua qe kam dy pune e duhet te paguaj sigurime shendetesore x 2 dhe opingen nuk marr asgje? Por per taksen qe na u dashka ekstra meqe puna 1+ puna 2 kane xhiro mbi 2 milione leke te reja? Se ky trimi po na c'kurajon te punojme se na ngordhi!!!

Shto koment

Denonco