Vdiq në avion/ Si u nda nga jeta ish-zv/kryeministri i parë qeverinë pluraliste

Vdiq në avion/ Si u nda nga jeta ish-zv/kryeministri i parë qeverinë pluraliste

21:48, 21/11/2020
A+ Aa A-

Janë zbardhur detaje të reja nga vdekja e ish-zv/kryeministrit të parë në qeverinë demokratike, Bashkim Kopliku.

77-vjeçari ishte shtruar prej ditësh në spitalin e Durrësit, pasi ishte infektuar me Covid. Por ditën e sotme Kopliku është transportuar me avion në Itali, ku edhe ka humbur jetën gjatë fluturimit.

Kopliku ishte zv/kryeministër dhe Ministër i Brendshëm në qeverinë e parë demokratike si edhe dy herë deputet në legjislaturat parlamentare.

Kopliku është edhe autor i rreth 700 shkrimeve opinion në gazeta të ndryshme.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco