I infektuar me Covid, ndahet nga jeta ish-zv/kryeministri në qeverinë e parë demokratike

I infektuar me Covid, ndahet nga jeta ish-zv/kryeministri në qeverinë e parë demokratike

21:07, 21/11/2020
A+ Aa A-

Ka ndërruar jetë në moshën 69 vjeçare, ish-zv/kryeministri dhe njëkohësisht ministër i Brendshëm në qeverinë e parë të Partisë Demokratike në vitin 1992.

Bashkim Kopliku, i cili ka qenë edhe dy herë deputet në legjislaturat parlamentare, mësohet se ka ndërruar jetë nga Covid.  

Gjendja e tij mësohet se u rëndua ditët e fundit deri në humbjen e jetës.

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco