Basha: Rama dy ditë përpjekje për të manipuluar faktet e fshehjes së viktimave të COVID

Basha: Rama dy ditë përpjekje për të manipuluar faktet e fshehjes së viktimave të COVID

17:50, 21/11/2020
A+ Aa A-

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një reagim në tëitter, shkruan se Ramës iu deshën dy ditë për tu përgjigjur pas fakteve të denoncuara prej tij për fshehjen e numrit të viktimave nga Covid.

Basha I cilëson këto si dy ditë për përpjekje për të fshehur të vërtetën.

‘Pasi denoncimit të fakteve se gënjeu për numrin e viktimave të Covid-19, Ramës ju deshën dy ditë për t'u përgjigjur. Dy ditë përpjekje për të manipuluar faktet dhe për të fshehur të vërtetën që pamë të gjithë. E ka kot sepse askush nuk i beson më! Kush gënjen për një çështje kaq të ndjeshme, gënjen për gjithçka. Shqiptarët kanë nevojë për një qeveri që punon për ta dhe nuk merret me gënjeshtra natë e ditë.’

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco