‘Rama përdor pandeminë për politikë’/ PD publikon pamjet: Në spitalet COVID, pacientët presin në autoambulanca

‘Rama përdor pandeminë për politikë’/ PD publikon pamjet: Në spitalet COVID, pacientët presin në autoambulanca

17:22, 21/11/2020
A+ Aa A-

‘Rama përdor pandeminë për politikë"/ PD publikon pamjet: Në spitalet COVID, pacientët presin në autoambulanca

Partia Demokratike vazhdon të denoncojë keqmenaxhimin që qeveria Rama po i bën situatës së pandemisë në spitalet Covid.

Ekspertja e Shëndetësisë, Mirela Tabaku, ka publikuar edhe njëherë pamje se si qytetarët mbajnë radhë në spitalet Covid duke marrë shërbim në autoambulanca, pasi nuk ka shtretër.  

‘Realiteti në spitalet COVID dhe në sistemin shëndetësor është i ndryshëm nga ai që paraqet qeveria.

Për fat të keq, kryeministri i vendit po e përdor pandeminë për politikë, ndërsa njerëzit kanë shumë nevojë për ndihmë.

Është e pandershmë që mjekët të përdoren si mburojë për të mbuluar dështimin e qeverisë me pandeminë.

Në një nga artikujt në revistën prestigjoze Nature të datës 18 Nëntor 2020, ndër të tjera shkruhet :

Qëllimi është të ‘informojmë” dhe - siç thotë filozofi i besimit Onora O’Neill - “të jetë i arritshëm, i kuptueshëm, i përdorshëm dhe i vlerësueshëm”.

Qeveria aktuale nuk po e bën këtë, prandaj na duhet një qeveri e re që të ketë prioritet shendetin dhe jetën e qytetarëve.’

Partia Demokratike vazhdon të denoncojë keqmenaxhimin që qeveria Rama po i bën situatës së pandemisë në spitalet Covid.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco