Fshehja e numrit të viktimave të Covid, Bardhi: Rama përdor Taulantin për ...

Fshehja e numrit të viktimave të Covid, Bardhi: Rama përdor Taulantin për ...

15:32, 21/11/2020
A+ Aa A-

Partia Demokratike me anë të sekretarit të Përgjithshëm, Gazment Badhi, akuzojnë Edi Ramën se janë duke përdorur heqjen e vëmendjes me qëllim që të shpëtojnë nga akuzat për manipulim të numrit të viktimave nga Covid-19.

’Edhe një herë Rama vazhdon të luajë politikisht me jetën e shqiptarëve.

Ai dërgoi Taulant Ballen për të krijuar një histori të re të rreme për të sulmuar Lulzim Bashën, sepse ende nuk ka një pergjigje për fshehjen e numrit të vdekjeve të shkaktuara nga pandemia.

Edi Rama vetëm po përpiqet të largojë vemendjen e qytetarëve nga vonesa e pajustifikuar në zbardhjen e së vërtetës.

Ne përsërisim thirrjen ndaj prokurorisë të nisë hetimet për fshehjen dhe manipulimin e të dhënave për numrin e të vdekurve nga covid19. Kjo nuk është një çështje politike, por është një çështje thelbesore për të gjithë shqiptarët.

Populli shqiptar e ka aftësinë të mos bjerë pre e manipulimeve të Edi Ramës’, shkruan Gazment Bardhi në deklaratën e tij qe e shoqeron me foton e meposhtme.Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Noni21/11/2020 16:20

Ceshtja e shtuar eshte shume thelbesore , serioze dhe shume e rrezikeshme .Dhe si perhere , kur opozita ngre te tilla probleme e shqetesime kaq serioze , Rama versul ne mesymje, me tymnaja te sjuara , Tualet Ballen dhe gjithe tualetet e tjere qe i verdallosen si ku*va lavire ketij kryem*ti te kesaj bande hajdute qeverisese. . Ndersa popullin , me urrejtjen qe ata i kane mbjelle , si dhe gjendjen mjerane katastrofike ne te cilen i kane katandisur , i kane versulur ndaj njeri tjetrit , hane kokat midis tyre , behen " trima", e vrasin vellai- vellane edhe per per nje rrip toke per te kultivuar Pak droge , apo per nje thes miell me te cilen ata mund ti mashtrojne akoma .

Shto koment

Denonco