COVID-19/ Meta, ultimatum qeverisë dhe thirrje qytetarëve

COVID-19/ Meta, ultimatum qeverisë dhe thirrje qytetarëve

10:01, 14/11/2020
A+ Aa A-

Presidenti i Republikës Ilir Meta i ka bërë një ultimatum Qeverisë Rama dhe dy thirrje,  qytetarëve sot, në kushtet kur të gjitha palët duhet të bashkëveprojnë për të përballuar situatën e rëndë të pandemisë në vendin tonë.

Meta i ka kërkuar Qeverisë: “Të shtohen testimet. Të rritet buxheti për sistemin shëndetësor. Të rimbursohet çdo qytetar që mjekohet në banesë.”

Po ashtu, iu është drejtuar qytetarëve: “Të gjithë të vendosin maskat. Së bashku kundër COVID-19, për mbrojtjen e shëndetit të çdo qytetari!”

Kujtojmë se shifrat e fundit të pandemisë në vend po tregojnë përkeqësim në rritje të infektimit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Daj Jaku14/11/2020 13:27

Vazhdo deklaratat e tua President, i çmënduri, sa më shumë ti japësh këshilla, aq më shumë ai bën të kundërtën me arrogancë, sepse kështu funksionon një tru i përmbysur, jangllësh.

Belul meleqi14/11/2020 10:21

Vdekje fashizmit liri popullit

Shto koment

Denonco